صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨
اخبار > ابتکاری نوین و ارزشمند در بخش انکولوژی اطفال بیمارستان شهید مطهری ارومیه


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ابتکاری نوین و ارزشمند در بخش انکولوژی اطفال بیمارستان شهید مطهری ارومیه

راه اندازی سرو ویژه غذا برای کودکان بیمار                 

رسول رضایی کارشناس مسئول تغذیه بیمارستان شهید مطهری ارومیه و عضو هیات مدیره انجمن تغذیه ایران شاخه آذربایجان غربی در این خصوص در گفتگویی با خبرنگار وب دا گفت: با توجه به اینکه بیماران بستری در بخش انکولوژی اطفال بعلت شیمی درمانی و داروهایی که مصرف می کنند تمایل کمتری برای خوردن غذا دارند که بدین جهت طرحهایی را برای ترغیب کودکان جهت مصرف غذا انجام دادیم که یکی از این طرح ها دریافت مکمل های غذایی بود ولی این مکمل ها برای کودکان حالت روزمرگکی پیدا می کرد و گاها استفاده نمی کردند یا اشتهایشان کم می شد به همین خاطر ما باید کاری انجام دادیم که بچه ها بتوانند از غذا  استفاده کنند و روی همین اصل با همفکری همکاران و واحد آشپزخانه بیمارستان و همچنین با شرکت طرف قرارداد غذای بیمارستان ، غذا ها بصورت ویژه و سلف سرویس برای کودکان و بر اساس نظر سنجی در خصوص علاقه مندی آنها به کدام نوع غذا ارائه می شود و اتاقی را در نظر گرفتیم که بچه ها خودشان بصورت سلف سرویس از غذا ها استفاده کنند .

وی افزود: از آنجاییکه تغذیه مناسب برای تسریع در روند بهبود بیماری این کودکان بسیار موثر است ما همین کار را ادامه خواهیم داد تا انشاالله بیماران دوره کوتاهی را در بیمارستان سپری کنند و با حالت سلامت از بیمارستان مرخص شوند .

رضایی اضافه کرد: از آغاز این طرح استقبال بچه ها بسیار خوب بوده و کودکانی که قبلا غذایشان روی میز اتاقشان باقی می ماند و استفاده نمی کردند خودشان راغب شده اند و بصور سلف سرویس خودشان غذا را انتخاب می کنند و بطور کامل استفاده می کنند .

وی تصریح کرد: برای اجرای این طرح هزینه اضافی بر بیمارستان تحمیل نشده و با همکاری صمیمانه پیمانکار محترم این برنامه اجرا می شود .   


١٨:٤٣ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٨٩٨    /    تعداد نمایش : ٤٦٠


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1398/05/23 10:21
0
1
با سلام از آنجاییکه تغذیه کودکان بیمار به جهت قرار داشتن آنها در دوره رشد بدنی و همچنین به دعلت بیماری افزایش نیاز به مواد مغذی در انها بسیار افزایش می سابد استفاده از روش های سالم جهت تغذیه موفق این بیماران بسیار ارزشمند است و بنابراین از زحمات تیم تغذیه و رژیم درمانی بیمارستان مطهری کمال تشکر و امتنان را دارم. موفق باشید
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج