صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨
اخبار > کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ماکو


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ماکو

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با محوریت هماهنگی بیشتر بین ادارات شهرستانی در عید سعید قربان  برگزار شد .

در آستانه عید سعید قربان ، به منظور هماهنگی با سایر ادارات شهرستان در پیشگیری از بروز مسائل بهداشتی در ذبح و کشتار دام در مراسم عید سعید قربان و بیماریهای مشترک بین انسان و دام به ویژه تب کریمه کنگو ، کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور اعضاء کارگروه در مورخه پانزدهم مرداد ماه در محل فرمانداری برگزار گردید .

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو ضمن تقدیر از همکاری سایر دستگاهها در اجرای برنامه های بهداشتی ، در راستای بیماریهای مشترک انسان و دام و رعایت نکات بهداشتی در پیشگیری از بیماریهای مشترک مطالبی را بیان داشت و اظهار نمود : با عنایت به نزدیکی مراسم عید سعید قربان و لزوم پیشگیری از مشکلات بهداشتی ناشی از ذبح و کشتار و جمع آوری ، نگهداری و انتقال پوست دام ، همکاری و هماهنگی بیشتر فی مابین ادارات درگیر را می طلبد .

دکتر صمدی با اعلام آمادگی نیروهای شبکه بهداشت و درمان ماکو افزود : تمامی گروههای درگیر در برنامه آماده و تمامی بهورزان در روستاها در عید قربان آماده ارائه آموزشهای لازم به روستائیان عزیز می باشند .

در ادامه جلسه آیروم رئیس اداراه دامپزشکی با اشاره به اقدامات سازمان دامپزشکی شهرستان در راستای با شکوهتر مراسم عید قربان ،  برنامه های اجرایی اداره مربوطه از جمله اکیپهای بازرسی را بیان داشت و در پایان لزوم انتخاب محلهایی مناسب و بهداشتی از سوی  شهرداری ماکو غیر از کشتارگاه ماکو جهت کشتار و ذبح دام در سطح شهر ماکو و بازرگان را پیشنهاد داد که در پایان جزء مصوبات جلسه محسوب گردید .

حسین عباسی فرماندار ماکو نیز ضمن تقدیر از مسئولین بهداشتی در راستای کنترل مسائل بهداشتی و اطلاع رسانی به همشهریان اظهار داشت : تمامی ارگانها به عنوان یک شهروند با شبکه بهداشت همکاری نموده و برای جلوگیری از اقدامات غیر بهداشتی ، مراکز متخلف را معرفی نمایند .

فرماندار ماکو با اشاره به اهمیت سلامت مردم و بهداشت منطقه و آسایش مردم افزود: اعمال حاکمیت مردم خیلی مهم است و هریک از بازرسان در کنار اوج احترام به مردم ، قانونمند بودن را جزء اصل کاری خویش قرار دهند .

فرماندار ماکو بر فرهنگسازی و آگاهسازی شهروندان را مهمترین عامل  موفقیت در امورات اجرایی عنوان کرد و از مسئولین خواستار تلاش ر این راستا گردید .


 


١٦:٠٠ - پنج شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٨٦١    /    تعداد نمایش : ٢٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج