صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨
اخبار > به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر

شهناز طلائی

کارشناس ترویج تغذیه با شیر مادر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی


- هر سال از ۱ تا ۷ آگوست (۱۰ تا ۱۶ مرداد)، در سالگرد تصویب «اعلامیه جهانی اینوچنتی» درباره تغذیه با شیر مادر، در کشورهای مختلف جهان، به نام هفته جهانی تغذیه با شیر مادر گرامی داشته می شود. 

  -هدف از نامگذاری این روزسلامت و تغذیه مادر و کودک است که هر کودک باید دست کم بین ۴ تا ۶ ماه نخست زندگی اش از شیر مادر تغذیه کند و پس از آن نیز همراه با شیر مادر ازموادغذایی مناسب تغذیه شود.

 -شواهد علمی از هزاران مطالعه در سالهای گذشته تأکید می کنند که تغذیه با شیرمادر به ویژه تغذیه انحصاری با شیرمادر برای 6 ماه اول ، روش مطلوب تغذیه و پرورش شیرخواران است. شیرمادر حاوی تمام مواد مغذی ضروری ، همچنین انواع آنتی بادیها برای مقابله با عفونت هاست .

- با قرار گرفتن شیرخوار در آغوش مادر وتماس پستان ،دستها وبازوان مادر با او و همچنین تماس پوست بدن مادر با پوست شیرخوار ،گرمای بدن مادر به سادگی به کودک  منتقل واین امر موجب امنیت روانی اومی شودبه علاوه تغذیه باشیرمادر،موجب افزایش ضریب هوشی شیرخوارشده و وابستگی عاطفی بین مادر وکودک راافزایش می دهد.

تحقیقات نشان داده است کودکانی که ازشیر مادر استفاده کرده اند،مشکلات رفتاری وعاطفی کمتری دارند.

 

- شیردادن مادر،مزایای فراوانی برای اودارد ازجمله:کاهش خونریزی پس اززایمان ، ممانعت از تخمک گذاری واثرات ضدبارداری ، بازگشت سریع تر به وزن قبل از بارداری ، کاهش ابتلا به پوکی استخوان ، سرطان رحم وپستان درسال های آینده.

- یک مطالعه درمورد سرطان پستان نشان داد  خطر این سرطان با افزایش طول دوره شیردهی کاهش می یابد. به طوری که هرسال شیردهی،موجب چهار درصد کاهش خطرابتلا به این سرطان می شود.ازنظر اقتصادی نیز،شیردهی درجمعیت های کم درآمد یک راهکارمناسب برای خانواده وجامعه محسوب می شود.

 -طبق پژوهش کشوری تعیین وضعیت تن سنجی در سال 1396 شاخص تغذیه انحصاری با شیرمادر در سطح کشور 53.1 و در سطح استان 59 درصد می باشد. 

معایبی که تغذیه با شیرخشک نسبت به شیرمادر دارد :

1- شيرمصنوعي بر خلاف شيرمادر، فاقدآنتي بادي هايي است كه كودك را در مقابل بيماري های عفونی مصون مي سازد.

2- كودكي كه با شيرمصنوعي تغذيه مي شود احتمال بيشتري دارد كه بر اثر اسهال وعفونت هاي ريوي و سوء تغذيه به بيماري شديد دچار شود به خصوص اگر شير مصنوعي ، به روش درستي آماده نشده باشند. 

3- مادر براي آماده كردن شير مصنوعي به سوخت وآب تميز )كه به مدت يك تا دو ثانیه حسابي بجوشد(و براي شستن فنجان شيرخوار هم به مايع شوينده نياز دارد.

4- آماده سازي شير مصنوعي زمان مي برد و بايد براي هر وعده تغذيه ، شير تازه آماده شود.

5- شير مصنوعي گران قيمت است و بايد خانواده بودجه كافي داشته باشند.

6-ممكن است حاملگي مجدد براي مادر خيلي زود اتفاق بيافتد .

تغذیه با شیرمادر ابتلا به اسهال واستفراغ ، عفونت دستگاههای تنفسی و ادراری ،عفونت گوش میانی،نشانگان مرگ ناگهانی وآلرژی شیرخوار راکاهش داده وموجب رشدبهتر و سریعتر او می گردد. اثرات بلند مدت تغذیه باشیرمادر شامل کاهش بروز بیماریهای مزمن مانند افزایش فشارخون،چاقی دیابت وسرطان دربزرگسالی است.

 


١٩:١٠ - سه شنبه ١٥ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٨٣١    /    تعداد نمایش : ٣١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج