صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨
اخبار > مشارکت 10 میلیارد ریالی شهروندان مهابادی در حوزه خیرین سلامت


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

مشارکت 10 میلیارد ریالی شهروندان مهابادی در حوزه خیرین سلامت

این مطلب را دکتر میرزایی مدیر امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرد.

نشست هم اندیشی مجمع خیرین سلامت شهرستان مهاباد با حضور نماینده مردم فهیم مهاباد در مجلس شورای اسلامی،امام جمعه ،معاون برنامه ریزی فرماندار ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد، مدیر امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ، مسئول مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت استان، شورای خیرین سلامت ، خیرین و معتمدین و اصحاب رسانه شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری مهاباد برگزار شد.

دکتر مهران میرزایی مدیر امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و قائم مقام خیرین سلامت استان در این جلسه بیان داشت: شورای خیرین سلامت استان از سال 88 کار خود را آغاز کرد و از سال 95 با رویکرد جدید اتخاذ شده و از طریق جلب مشارکت های مردمی در طول سه سال اخیر با حضور خیرین در سطح استان و شهرستان ها مبلغ 35 میلیارد تومان در عرصه سلامت دانشگاهی برای ارتقا سلامت شهروندان اهدا شده است.

وی افزود: سهم شهرستان مهاباد در طول سه سال گذشته 1 میلیارد تومان از محل مشارکت های مردمی برای حوزه سلامت بوده در حال حاضر مجمع خیرین سلامت استانی با کمک بیش از یک هزار نفر  خیرین و افراد علاقمند و فعال در قالب شورای خیرین سلامت و همچنین مجمع خیرین سلامت،هیات امنا و هیات مدیره فعالیت می نماید.

دکتر میرزایی اظهار داشت: پروژه هایی را که در طی سال گذشته توسط خیرین سلامت  در شهرستان ها اجرا شده شامل بخش خیر ساز دیالیز ماکو ، مرکز خدمات جامع سلامت سلطان احمد سلماس ، اهدا 8 دستگاه دیالیز در اقسی نقاط استان که خیرین در شهرستان مهاباد 2 دستگاه دیالیز تا پایان سال 97 ، در شهرستان ارومیه 2 خانه بهداشت خیر ساز ، مرکز خدمات جامع سلامت شهری زنده یاد دکتر صمد زاده ، ساخت مرکز MRI  شهرستان بوکان، بخش ICU و مرکز مشاوره بیماری های رفتار شهرستان میاندوآب، و دو طرح دیگر که در حال آماده سازی می باشد شامل مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان بوکان و همچنین مرکز دیالیز بیمارستان طالقانی ارومیه می باشد.

دکتر بهزاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد نیز طی سخنانی گفت: بهره گیری ازظرفیت ها ، توانمندیها و تخصص های مردمی و سایر نهاد های مرد نهاد در همه حوزه می تواند بسیار تاثیر گذار و راه گشا باشد قطعا این تجربه را کشور های پیشرفته داشته اند که از این پتانسیل قوی و بالقوه استفاده کردند و توانستند پله های ترقی را طی کنند.

وی افزود: دین مبین اسلام به عنوان مکتبی اجتماعی و انسان ساز مشارکت و مسئولیت همگانی را در پیشبرد اهداف اجتماعی را همیشه متذکر شده است راه رسیدن به خدا را اصل مشارکت می داند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: حوزه سلامت با توجه به ارتباط مستقیمی که با مردم دارد و کمبود امکانات و تجهیزاتی که در این حوزه وجود دارد نیاز به مشارکت همگانی را بیشتر احساس می نماید.و قطعا با حضور و مشارکت خیرین می توان بسیاری از مسائلی و مشکلاتی را که گربیانگیر سیستم می باشد را مرتغع نماید.

وی خاطرنشان ساخت:کمک های زیادی در زمینه عمرانی خرید تجهیزات پزشکی و اهدا زمین برای ساخت خانه های بهداشت توسط خیرین سلامت شهرستان مهاباد در طول سال های گذشته انجام گرفته است که شامل اهدا سه دستگاه دیالیز، دستگاه UPS برای حفاظت از دستگاه های بخش دیالیز در هنگام نوسانات جریان برق و ... به ارزش یک میلیارد تومان به شهرستان مهاباد صورت گرفته است.


 


١٠:١٥ - چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٤٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج