صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨
اخبار > سهولت دسترسی مردم به خدمات درمانی از اهداف اصلی برنامه نظام ارجاع


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

سهولت دسترسی مردم به خدمات درمانی از اهداف اصلی برنامه نظام ارجاع

این مطلب را دکتر بهزاد سرپرشت شبکه بهداشت و درمان مهاباد اعلام کرد.

کارگاه توجیهی برنامه استقرار نظام ارجاع با حضور دکتر بهزاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد،دکتر رحیمی دبیر استقرار نظام ارجاع ، دکتر ولی زاده معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه،رئیس مرکز بهداشت و سرپرست بیمارستان،پزشکان متخصص و خانواده و همکاران واحد های ستادی مرکز بهداشت و بیمارستان در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان مهاباد برگزار گردید.

دکتر رحیمی بیان داشت: برنامه استقرار نظام ارجاع به منظور هدفمند کردن فرآیند مراجعه بیمار به پزشک خانواده و در صورت نیاز ارجاع به متخصص طراحی شده که در نهایت تحقق شعار عدالت در سلامت می باشد.

وی اظهار داشت:این برنامه از طریق پذیرش بیماران به صورت الکترونیکی توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص از طریق کد ارجاعی ارسالی از طرف پزشکان خانواده توسط متصدیان پذیرش در سیسیتم HIS انجام گرفته و پزشکان متخصص بعد از ویزیت بیمار ارجاعی می تواند پس خوراند شرح حال بیمار را از طریق سامانه ارتباطی به پزشکان خانواده در سامانه سیب ارسال نمایند.

دکتر رحیمی  افزود:وجود پرونده های الکترونیک سلامت می تواند با تامین اطلاعات اولیه از شرح حال بیمار به بهبود کیفی خدمات ویزیت و درمان توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص و جلوگیری از هدر رفت منابع در حوزه سلامت و سازماندهی منابع برای ارائه خدمات بهینه کمک نماید.

وی همچنین گفت: برنامه نظام ارجاع جزو برنامه های مصوب ششم توسعه است که باید اجرا شود و شهرستان مهاباد بعد از شهرستان های نقده و سلماس سومین شهرستانی است که این برنامه در آن اجرا شده و در هفته های آتی در سایر شهرستان های استان کلید می خورد.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود تا پایان 6 ماهه اول سال جاری برنامه سطح 1 در استان و تا پایان سال برنامه سطح 2 و حتی اگر مقدور باشد در سطح 3 برنامه نظام ارجاع به صورت فعال در کل استان به اجرا در آید.

در این کارگاه دکتر بهزاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد نیز طی سخنانی گفت:  هدف اصلی نظام ارجاع افزایش و بهبود خدمات سلامت در راستای مدیریت بهینه منابع و امکانات می باشد که با جلوگیری از مراجعات متعدد بیماران به بیمارستان و مدیریت دسترسی آسان به خدمات درمانی انجام می شود.

وی اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت باعث ارتقاء شده و استقرار برنامه پزشک خانواده تحقق شعار عدالت در سلامت می باشد.

دکتر بهزاد افزود: ایجاد نظام ارجاع باعث سطح بندی خدمات می شودکه در نهایت منجر به جلوگیری از هدر رفت منابع و امکانات و کاهش هزینه می گردد.

 

 


١٠:٣٣ - سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٤٢٥    /    تعداد نمایش : ٤٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج