صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩
اخبار > نخستین کارگاه اورژانس هوایی در استان آذربايجان غربي برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش اصغر زاده روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه

نخستین کارگاه اورژانس هوایی در استان آذربايجان غربي برگزار شد

این کارگاه با حضور دکتر محمد سرور رئیس اداره اورژانس هوایی کشور و کاپیتان فرزین مدرس شركت هليكوپتري ايران  در سالن آمفی تئاتر بيمارستان امام خميني (ره) برگزار شد.

در این کارگاه دکترحسنی معاون امور درمان دانشگاه طی سخنانی گفت : این کارگاه برای اولین بار بصورت تئوری و با هدف آشنایی پرسنل پیش بیمارستانی ، بیمارستانی و واحدهای دخیل در امر پرواز در استان برگزار می گردد.

وی به ضرورت و اهمیت اورژانس هوایی اشاره کرده و افزود:  اندیکاسیونهای اعزام باید با موازین علمی همراه باشد.

دکتر بهرامی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه نیز گفت: در این کارگاه نیروهای عملیاتی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی و اورژانس های بیمارستانی و کلیه پرسنل عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی، پرستاران، سرپرستاران و سوپروایزرهای اورژانس های بیمارستانی دانشگاهی و غيردانشگاهي با نحوه انتقال مصدومین با بالگرد اورژانس آشنا می شوند .

دکتربهرامي افزود: ضرورت و اهمیت اورژانس هوایی ،آشنایی با تیم و کد350 و شرح وظایف آن در بیمارستانها، اصول حفاظت در مواجهه با مخاطرات عملیاتی بالگرد، ایمنی پرواز، آشنایی با عملکرد بالگرد و شرح وظایف مربوطه ‌از موارد مطروحه در این کارگاه می باشد.

در ادامه کاپیتان فرزین مدرس شركت هليكوپتري ايران در خصوص آشنایی با سیستم مدیریت ایمنی و کلیات و آشنایی با عملکرد بالگرد و همچنین آشنایی با مارشالینگ ( نشانه های راهنمایی هلیکوپتر ) توضیحات لازم را ارائه نمود.


 


١٦:١١ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٠١٣    /    تعداد نمایش : ١٠٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج