صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
اخبار > برگزاری دوره های آموزش مقدماتی پدافند غیر عامل زیستی درآذربایجان غربی


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش عبدالعلی زاده روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه

برگزاری دوره های آموزش مقدماتی پدافند غیر عامل زیستی درآذربایجان غربی

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی گفت: این دوره‌های آموزشی به همت معاونت غذا و داروی استان با همکاری اداره کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان غربی و کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت توجه به پدافند غیرعامل و افزایش سطح آگاهی و آمادگی دستگاه‌های مختلف استان در مواجهه با تهدیدات زیستی و همچنین پیاده‌سازی دستورالعمل‌های صادره از طرف پدافند غیرعامل وزارت متبوعه در شهرستان‌های استان برگزار شد.

این دوره‌های آموزشی در قالب 6 دوره مقدماتی و با همکاری فرمانداران و شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های ماکو، پلدشت، شوط، چالدران، چایپاره، سلماس، مهاباد، نقده، اشنویه، پیرانشهر، سردشت و با حضور 173 نفر از مدیران و کارشناسان از شبکه‌های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان، جهاد کشاورزی، سازمان آب، سپاه، نیروی انتظامی، شهرداری، ادارات استاندارد، محیط زیست، هلال احمر، گمرک و... در اردیبهشت ماه سال جاری برگزارشد.

دکتر غفارزاده ضمن تقدیر و تشکر از همکاری کلیه مراجع ذیربط تصریح کرد: حوزه تهدیدات زیستی مربوط به حوزه‌های انسان، دام، گیاه، محیط زیست، آب آشامیدنی، غذا، دارو و صنایع مرتبط بوده که علاوه بر بررسی تهدید در حوزه‌های مذکور در خصوص جلوگیری از مخاطرات مربوط به مصرف قارچ‌های وحشی و نیز مسمومیت با متانول نیز آموزش‌های لازم ارائه گردید.

گفتنی است: برگزاری دوره‌های آموزشی فوق در سایر شبکه‌های بهداشت و درمان استان و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی و تخصصی توسط اساتید کشوری از برنامه های آتی این معاونت در حوزه پدافند غیر عامل زیستی است.


 


١٤:٥٥ - دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٩٨٠    /    تعداد نمایش : ٨٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج