صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
اخبار > خروج دارو از شبکه رسمی توزیع دارو، خط قرمز معاونت غذا و دارو


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش عبدالعلی زاده روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه

خروج دارو از شبکه رسمی توزیع دارو، خط قرمز معاونت غذا و دارو

سی و یکمین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان شنبه 11 خرداد سالجاری به ریاست علي مصطفوي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي و دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان و با حضور سایر دستگاه‌های اجرایی در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد.

در این جلسه دکتر غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری، در خصوص سیاست‌های اقتصاد مقاومتی؛ به مسئله ششم امنیت اقلام راهبردی و اساسی که در درجه اول، غذا و دارو است اشاره کرد و گفت: باید تولید داخلی کشور طوری شکل بگیرد که کشور در هیچ شرایطی در زمینه تغذیه و دارو دچار مشکل نگردد.

وی در ادامه در زمینه نظام توزیع دارو و اقدامات نظارتی این معاونت در زمینه‌های مختلف از جمله: نظارت بر داروخانه‌ها، شرکت‌های توزیع، مراکز ترک اعتیاد و... گزارش مبسوط ارائه کرد و از افرایش بازرسی از داروخانه‌ها خبر داد و گفت: تعداد داروخانه‌های فعال (دولتی و خصوصی) در استان 408 مورد است که در سال گذشته 1905 مورد بازدید انجام شده که بیش از حد نصاب استاندارد کشوری است.

معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی عنوان کرد: خروج دارو از شبکه رسمی توزیع دارو، خط قرمز معاونت غذا و دارو است و با بررسی و کنترل‌هایی که در مبادی ورودی به عمل می آید مشخص شده که سهم بیشتری از قاچاق دارو منبعث از سایر استان‌های کشور است که باید اقدامات کنترلی در مبادی ورودی و خروجی استان با همکاری ارگانهای انتظامی افزایش یابد.

وی در ادامه در خصوص تامین و توزیع داروی مخدر توسط شرکت‌های توزیع و مراکز ترک اعتیاد اشاره و به راهکارهای اعمال شده در این حوزه جهت جلوگیری از خروج داروی مخدر از چرخه توزیع گزارش کامل ارائه نمود.

دکتر غفارزاده در ادامه در زمینه نظارت بر فعالیت مراکز ترک اعتیاد گفت: از 127 مرکز ترک اعتیاد در استان آذربایجان غربی، 95 مرکز فعال است که سایر مراکز به دلیل شخصی و تخلف تعطیل شدند؛ همچنین در نتیجه بازدیدهای سال گذشته تا کنون کارشناسان معاونت غذا و دارو از مراکز ترک اعتیاد، 4 مرکز قطع سهمیه دارو، 4 مرکز حذف یک شیفت کاری، 12 مرکز کاهش سهمیه،2 مرکز نیز ابطال پروانه شده‌اند.

معاون غذا و دارو استان آذربایجان غربی در ادامه به فرآیند تولید الکل در کارخانجات استان جهت مصارف (آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و نیز صنایع خوراکی، آرایشی و دارویی اشاره نمودند و بر اقدامات نظارتی و کنترلی این معاونت در شبکه تولید و توزیع و راه اندازی سامانه صدور فاکتور برای الکل و.... اشاره نمودند.

دکتر غفارزاده در ادامه به اقدامات نظارتی معاونت در حوزه ساماندهی عطاری‌ها اشاره کرد و گفت: از سال گذشته تا کنون 209 مورد بازدید از عطاری‌ها انجام شده است که 16 واحد پلمپ، 52 مورد طرح شکایت و 92644 مورد انواع اقلام مکشوفه شامل داروهای مخدر قاچاق، دست ساز و تقلبی، تاریخ گذشته در سطح استان کشف و ضبط شده است.

 


١٤:٤٦ - دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٩٧٨    /    تعداد نمایش : ٧٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج