صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
اخبار > هشدار معاونت غذا و دارو به متخلفین دارو، ملزومات مصرفی و شیر خشک


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی؛

هشدار معاونت غذا و دارو به متخلفین دارو، ملزومات مصرفی و شیر خشک

پیرو هماهنگی‌های قبلی با سردار مسعود خرم نیا فرماندهی نیروی انتظامی آذربایجان غربی، اولین جلسه هم‌اندیشی در خصوص مسائل مرتبط با سلامت و امنیت استان با حضور معاون غذا و دارو، مدیران ذیربط و جانشین نیروی انتظامی آذربایجان غربی و روسای پلیس حوزه‌های تخصصی برگزار شد.

این جلسه با هدف افزایش تعاملات و همکاری دو سازمان در جهت پیشگیری از تخلفات، گسترش نظارت و ارتقاء سطح سلامت فردی و اجتماعی جامعه ساعت 8 صبح روز چهار شنبه مورخه 25 اردیبهشت ماه در محل سالن شورای معاونت غذا و دارو تشکیل شد.

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: بحث سلامت و امنیت جز مباحث بسیار گسترده و مهم است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

دکتر غفارزاده افزود: رسالت حوزه سلامت بویژه معاونت غذا و دارو نظارت بر اقلام سلامت محور مشتمل بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی، دارو، تجهیزات پزشکی، فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل است و در شرایط اقتصادی فعلی کشور، اهمیت مباحث فوق بویژه قاچاق دارو بیشتر می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در شرایط اقتصادی فعلی موضوعات مختلفی از جمله موضوع سوء استفاده و احتکار احتمالی و قاچاق دارو، ملزومات مصرفی و شیر خشک و ... پیش می‌آید که با توجه به ماهیت موضوعات که تعامل طلب است و این کنار هم بودن و ارتباط تنگاتنگ و هماهنگی بیشتر دو ارگان می‌تواند مشکلات را بیش از پیش رفع کند.

دکتر غفارزاده در ادامه به برخی مشکلات موجود در حوزه غذا و دارو از جمله: احتکار احتمالی یا خروج دارو، ملزومات مصرفی و شیر خشک از چرخه توزیع رسمی/ فروش دارو در میدان ولایت فقیه (مرکز) خارج از چرخه رسمی توزیع/ نقل و انتقال مرزی دارو و همراه مسافر/ عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز در مغازه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و.../ فروش داروهای دست ساز و غیر مجاز لاغری، چاقی، بدنسازی، باروری و .... در عطاری‌ها/ برخورد با مراکز زیرزمینی ساخت و تولید مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی غیرمجاز/ آفندهای زیستی در قالب مکمل‌های ورزشی و تغذیه‌ای غیر مجاز/ تولید دست ساز مشروبات الکی و افزایش آمار مسمومین با الکل متانول و... اشاره نمود.

 


١٠:٢٦ - چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٦٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج