صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٩
اخبار > گزارش کمیته مشورتی و اجرایی مراقبت و کنترل بیماریهای آربو ویروسی منتقله از پشه های آئدس


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش حامد مجرد روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه

گزارش کمیته مشورتی و اجرایی مراقبت و کنترل بیماریهای آربو ویروسی منتقله از پشه های آئدس

دکتر انتظار مهدی بر لزوم اقدامات آموزشی و مراقبتی در پایانه های مرزی، با توجه به استقرار پشه های ائدس در کشورهای همسایه تاکید نمود.

با توجه به اهمیت بیماریهای منتقله از طریق پشه های آئدس و لزوم برنامه ریزی دقیق در راستای نظام مراقبت در نقاط حساس و آسیب پذیر استان کمیته مشورتی و اجرایی مراقبت و کنترل بیماریهای آربو ویروسی منتقله از پشه های آئدسبا حضور اعضاء کمیته (متخصص بیماریهای عفونی، اپیدمیولوژیست، متخصص حشره شناسی پزشکی، معاون فنی معاونت بهداشت، رئیس  گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای  واگیر معاونت بهداشت، معاون درمان، مدیر درمان دانشگاه و رئیس دفتر خدمات پرستاری معاونت درمان،  کارشناس مدیریت بیماریهای زئونوز استان) برگزار گردید.

 


در ابتدا آقای دکتر انتظار مهدی معاون بهداشتی دانشگاه در خصوص بیماریهای بازپدید و نوپدید و اهمیت توجه به مراقبت بیماریهای واگیر از جمله بیماریهای منتقله از بندپایان توضیحاتی ارائه و سپس با توجه به استقرار پشه های ائدس در کشورهای همسایه بر لزوم اقدامات آموزشی و مراقبتی در پایانه های مرزی اشاره و در ادامه وظایف کمیته های مشورتی و اجرایی استانی و شهرستانی را تشریح نمود.

در ادامه برنامه خانم فیروزیان فوکال پوینت حشره شناسی برنامه در خصوص وضعیت جهانی و کشوری و راههای مبارزه و کنترل پشه های مهاجم آئدس و روند اجرایی برنامه عملیاتی توضیحاتی ارائه کرد.

پس از بحث و بررسی مقرر گردید:

1 -  کمیته اجرایی و مشورتی هرفصل با حضور کلیه اعضاء تشکیل و گزارش از روند اجرایی برنامه ارائه شود.

2 –هماهنگی با مدیریت پایانه و حمل و نقل جاده ای و مدیریت فرودگاه جهت رصد پشه آئدس در پایانه های مرزی و فرودگاه ارومیه بعمل آید .

3 - آزمایشگاه چک حشره شناسی تجهیز و راه اندازی گردد .

4 – برنامه مراقبت بیماری و حشره شناسی در طی روزهای آتی در نقاط حساس و آسیب پذیر استان اجرا شود.

 


١١:١٩ - دوشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٥٠٤    /    تعداد نمایش : ٣٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج