صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
پنج شنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٩
اخبار > مصاحبه مهم معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در خصوص مطالبات از سازمانهای بیمه گر


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

مصاحبه مهم معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در خصوص مطالبات از سازمانهای بیمه گر

دکتر سید اکبر موسوی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در مصاحبه با پایگاه خبری وب دا در خصوص آخرین وضعیت مطالبات دانشگاه از سازمانهای بیمه گر را اعلام کرد که مشروح آن تقدیم می گردد .

با عرض سلام و ادب خدمت کلیه همکاران گرامی و تلاشگران عرصه سلامت از خداوند باری تعالی در این ماه عزیز آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان را مسئلت دارم .

 به منظور تنویر  اذهان همکاران عزیز گزارشی در خصوص مطالبات دانشگاه از سازمان‌های بیمه‌گر را ارائه می‌دهیم .

 مطالبات ما در سال 1396 از سازمان های بیمه گر ۵۵ میلیارد تومان میباشد یعنی اسنادی که در سال 1396 به سازمان های بیمه گر ارسال شده هنوز ۵۵ میلیارد تومان طلب داریم.

از این ۵۵ میلیارد تومان ، ۲۵ میلیارد تومان مربوط به بیمه سلامت و ۲۹ میلیارد تومان مربوط به بیمه تامین اجتماعی می باشد علاوه بر این ۵۵ میلیارد تومان ، عددی بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان هم مربوط به مطالبات سال ۹۵ از سازمان های بیمه سلامت طلب داریم که جمعا رقمی بالغ بر ۷۷ میلیارد تومان می‌شود که قطع و یقین اگر این ۷۷ میلیارد تومان از طرف سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت گردد می توانیم کارانه های پرسنل و پزشکان را در سال ۹۶  تسویه نماییم .

نکته دیگر که لازم به یادآوری است هزینه کرد از محل درآمد اختصاصی بیمارستانها می باشد که عزیزان باید توجه داشته باشند که اگر سازمان‌های بیمه‌گر به تعهدات خود عمل کنند ما به طور متوسط بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان در ماه درآمد وصولی خواهیم داشت .

لازم به ذکر است که از این ۴۸ میلیارد تومان نزدیک به ۴۵ درصد به عبارت دیگر ۲۱ میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق بند "و" شامل نیروهای شرکتی، قراردادی و نیروهای طرحی شده و ۱۹ درصد از این ۴۸ میلیارد تومان که نزدیک به ۹ میلیارد تومان می‌شود نیز صرف هزینه اضافه کار و قراردادهای بیمارستان میشود.  در ضمن ۲۲ درصد از این ۴۸ میلیارد که بیش از ۱۰ میلیارد تومان را شامل می شود صرف هزینه های اجتناب ناپذیر مانند خرید دارو و لوازم مصرفی برای بیمارستان ها می شود.

در واقع اگر هم سازمان‌های بیمه‌گر به تعهدات خود عمل کنند ما در پرداخت کارانه ها با وجود این هزینه هایی که داریم دچار تاخیر می شویم اما در هر صورت برنامه‌ریزی شده تا آنجا که امکان پذیر است پرداخت های پرسنل جزو اولویت های کاری ما باشد .

در سال 1397هم در واقع چنین وضعیتی را داریم ما در سال ۹۷ بر اساس استعلامی که  انجام دادیم مجموعاً ۲۳۲ میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه‌گر طلب داریم که از این ۲۳۲ میلیارد تومان ۱۰۰ میلیارد تومان مربوط به بیمه سلامت، ۱۲۲ میلیارد تومان مربوط به بیمه تأمین اجتماعی و مابقی سایر بیمه ها و حوادث ترافیکی را شامل می‌شود. در نتیجه تاخیر در پرداختهای کارانه در سال 1397 نیز مربوط به عدم وصول مطالبات ما از سازمان‌های بیمه‌گر می شود .

نکته دیگری که جهت آگاهی همکاران عزیز یادآور می‌شوم اینکه:  

بیمه سلامت تا مهر 1397 صد در صد اسناد و مطالبات ما را پرداخت کرده وعملا مهر، آبان و آذر ماه را نزدیک به ۷۰ درصد پرداخت نموده است .

بیمه تامین اجتماعی در سال ۹۷ هیچ ماهی را صد درصد تسویه نکرده است. بطوریکه فروردین ۸۰% ، اردیبهشت و خرداد ۵۰%، تیر ۲۰%، و مرداد و شهریور نزدیک به ۱۰ % درصد پرداخت شده که قطعاً با این وضعیت پرداخت سازمان های بیمه‌گر، دانشگاه در پرداخت کارانه ها دچار مشکل می شود و متاسفانه زمانی قادر به پرداخت کارانه هستیم که تمامی سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات ما را پرداخت نمایند.

در مورد کارانه های پرداخت شده :

کارانه پرسنل در سال 96 تا آذر ماه و در سال 97 تا شهریور ماه پرداخت و نیز کارانه پزشکان تا مرداد در سالهای 96 و 97 پرداخت گردیده که از نظر رتبه بندی  در بین دانشگاه های کشور متوسط به بالا عمل کرده ایم.

 

 

 


 

 

 

 


١٣:٣٥ - يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٤٨١    /    تعداد نمایش : ٦٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج