صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
اخبار > شهرستان میاندوآب می تواند به عنوان قطب درمانی منطقه باشد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش کریمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب

شهرستان میاندوآب می تواند به عنوان قطب درمانی منطقه باشد

دکترحریرچی دردیدارازبخشهای مختلف بیمارستان عباسی میاندوآب از سطح کیفی خدمات درمانی دراین شهرستان اظهار رضایت وتاثیرطرح تحول نظام سلامت وهتلینگ این بیمارستان را خوب ارزیابی کرد.

دکترایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه 20 بهمن ماه  1397در بازدید از مراکز درمانی میاندوآب و در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: اجرای طرح تحول با هدف کاهش فشار مالی به مردم در حوزه بهداشت و درمان، دسترسی آنان به خدمات با کیفیت و دسترسی آسان تر به پزشکان عمومی و متخصص در نقاط مختلف کشور ادامه خواهد یافت.

وی بیان کرد: اجرای طرح های پزشک خانواده، نظام ارجاع، ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای همه ایرانیان، اجرای راهنمای بالینی و تغییر روش پرداخت از روش کارانه ای فعلی به روش پرداخت به صورت گروه های تشخیصی مرتبط که یک روش جدید در دنیاست، در کنار اهداف نظام تحول سلامت دنبال می شود.

او همچنین با اشاره به بازدید دوره ای از شهرستان های مختلف کشور، گفت: با برنامه ریزی مناسب می توان میاندوآب را علاوه بر قطب درمان جنوب آذربایجان غربی به عنوان قطب درمانی منطقه و شهرهای همجوار نیز تبدیل کرد.

دکتر حریرچی در دیدار از بخش های مختلف بیمارستان عباسی میاندوآب از سطح کیفی خدمات درمانی در این شهرستان اظهار رضایت و تاثیر طرح تحول نظام سلامت و هتلینگ این بیمارستان را خوب ارزیابی کرد.

وی گفت: با ساخت و افتتاح بیمارستان 250 تختخوابی جایگزین بیمارستان عباسی که توسط وزیر پیشین بهداشت کلنگ زنی شده است، بسیاری از مشکلات حوزه سلامت منطقه رفع می شود و مردم این شهرستان از خدمات درمانی بسیار خوبی بهره مند خواهند شد.

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بازدید از پروژه فاز دوم بیمارستان حضرت فاطمه (س) میاندوآب نیز افزود: مسوولان استانی و شهرستانی باید برنامه زمانبندی مناسبی برای تجهیز و افتتاح این پروژه که از 99 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، داشته باشند.

دکترحریرچی افزود: در آینده نزدیک با توجه به ظرفیت هایی که در چند سال اخیر در این شهرستان فراهم شده است، می توان میاندوآب را به عنوان مرکز درمانی چند شهرستان این منطقه در نظر گرفت و این موضوع از طریق مسوولان استانی و به ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی اذربایجان غربی پیگیری خواهد شد.


 


١١:٢٥ - يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢٧٩٢    /    تعداد نمایش : ١٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج