صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٨
اخبار > درج تبلیغات گمراه کننده بر روی نمک دریا غیر مجاز است


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو

درج تبلیغات گمراه کننده بر روی نمک دریا غیر مجاز است

با متخلفین فروش نمک دریایی غیر مجاز، به جد برخورد می‌کنیم.

معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه درج تبلیغات گمراه کننده بر روی بسته بندی نمک دریایی غیر مجاز است، تصریح کرد: سلامت شهروندان، خط قرمز معاونت غذا و دارو است و با تمامی ناقضان سلامت مردم و کسانی که با ادعای کذب و تبلیغات اغواگرانه سعی در فروش محصول خود را داشت به جد برخورد می‌کنیم.

دکتر جلال غفارزاده تصریح کرد: بر اساس رسالت خطیر معاونت غذا و دارو در جهت تامین سلامت شهروندان و تامین ایمنی مواد غذایی، چندی پیش کارشناسان رصد فضای مجازی این معاونت، در شبکه‌های اجتماعی شاهد درج خبری در زمینه تولید، فروش و تبلیغ نمک خوراکی دریا بودند، که موضوع در دستور کار معاونت غذا و داروی استان قرار گرفت.

معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی اظهار داشت: برابر بررسی‌های به عمل آمده تاکنون هیچ واحد تولیدی در استان مجوز تولید، بسته بندی و فروش نمک دریایی را از این معاونت اخذ نکرده است لذا هر گونه تبلیغ و فروش نمک دریا در استان غیرمجاز است.

وی در خصوص نمک دریایی شفا که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود و از سوی اصحاب رسانه مورد سوال و پیگیری بود گفت: این واحد در حال اخذ پروانه ساخت برای چهار محصول جهت مصارف بهداشتی و خوراکی از معاونت غذا و دارو است. ولی در حال حاضر (تا اخذ کامل مجوز) اجازه تولید و بسته بندی محصول را ندارد ضمن اینکه در صورت اخذ کامل پروانه‌های ساخت نیز اجازه درج عناوین گمراه کننده و خلاف واقع مانند «فاقد مواد سمی»، «درمان انواع بیماری‌ها» و... را بر روی بسته بندی محصول ندارد. بنابراین محصول مذکور از نظر این معاونت غیر مجاز است.

دکتر غفارزاده افزود: نگاه ما علاوه بر تامین سلامت شهروندان، حمایت از اشتغال زایی و کمک به اقتصاد کشور است؛ از این رو از کلیه تولید کنندگانی که قصد تولید نمک دریایی بهداشتی و سالم دارند به جد حمایت خواهیم کرد.خ


 


١٥:٠٢ - سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٣٠٧    /    تعداد نمایش : ١٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج