صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨
اخبار > 12 باب خانه و مرکز بهداشتی روستایی در بوکان به بهره برداری رسیده است


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

12 باب خانه و مرکز بهداشتی روستایی در بوکان به بهره برداری رسیده است

دکتر عباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:

12 باب خانه و مرکز بهداشت روستایی طی دولت تدبیر و امید در این شهرستان با هشت میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه به بهره برداری رسیده است. هر کدام از این خانه ها و مراکز بهداشتی در زمینی به مساحت 75 مترمربع و در مناطق روستایی بخش مرکزی و سیمنه بوکان به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: تعداد 12 هزار و 363 نفر از مردم روستاهای محروم این شهرستان با افتتاح این مراکز بهداشتی از خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی برخوردار شدند.
عباسی با بیان اینکه تعداد چهار مرکز خدمات جامع سلامت هم طی این مدت در این شهرستان به بهره برداری رسیده، گفت: برای راه اندازی این مراکز نیز مبلغ 23 میلیارد ریال از اعتبارات دولتی هزینه شده و زمینه برخورداری 33 هزار و 593 نفر از خدمات بهداشتی مناسب فراهم شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید همچنین تعداد یک واحد پایگاه سلامت نیز در این شهرستان افتتاح شده که برای اجرای این واحد نیز سه میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه شده است.

وی گفت: با بهره برداری از این پایگاه سلامت نیز 9 هزار و 775 نفر از خدمات این مرکز درمانی بهره مند شدند.

عباسی در خصوص اجرای سامانه یکپارچه بهداشت «سیب/سامانه ثبت اطلاعات پزشکی مردم» در بوکان اظهار داشت: تاکنون 235 هزار و 369 نفر در این سامانه ثبت نام شده که بالغ بر 94 درصد جمعیت این شهرستان را شامل می شود.

گفتنی است: بوکان دارای 251 هزار نفر جمعیت است که از این تعداد بیش از 197 هزار نفر در شهر و مابقی در روستاها زندگی می کنند. بوکان در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.

 

 


١٣:٣٢ - سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٣٠٤    /    تعداد نمایش : ١١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج