صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨
اخبار > کانون فعالیت های جهادی به آیات قرآن مزین شد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی

کانون فعالیت های جهادی به آیات قرآن مزین شد

محفل انس با قرآن کریم به همت کانون دانشجویی سوم آبان  در روستای شیخ سرمست از روستاهای اطراف ارومیه با حضور قاریان برتر کشوری و بین المللی برگزار شد.

محفل انس با قرآن کریم به همت کانون دانشجویی فعالیت های جهادی  و اداره فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه روز پنجشنبه سوم آبان ماه  ساعت 20 در روستای شیخ سرمست از روستاهای اطراف ارومیه با حضور قاریان برتر کشوری و بین المللی، دکترعلی احمد آقاپور معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر شهرام خادم وطن مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه، دانشجویان، کارشناسان فرهنگی، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، خانواده معظم شهدا و جانبازان واهالی روستا در مسجد امامت برگزار شد.

ابتدای مراسم با تلاوت آیاتی از کلام وحی توسط قاری ممتاز کشوری سجاد علی پور آغاز گردید؛ در ادامه محمد آسا رییس شورای روستای سرمست ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین از زحمات دانشجویان و مسئولین در برگزاری این اردوی جهادی و حل مشکلات روستا به خصوص تعمیرات مدرسه و بازسازی آن نهایت تقدیر و تشکر را نمود.

دکتر علی احمد آقاپور معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن تشکر از اهالی  روستا، دهیار، اعضای شورای روستا به خاطر همراهی در برنامه فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و ازکارشناسان فرهنگی و دانشجویان شرکت کننده در این اردو تقدیر ویژه نمود و در مورد اهمیت محافل انس با قرآن اظهار داشت: ارتباط با قرآن، تلاوت آیات قرآن، انس با مفاهیم قرآن، عمل در راستای آموزه های قرآن و نگاه به خطوط قرآنی برای ما توصیه شده است.

وی افزود: قطعاً هرگونه برقراری ارتباط با این کتاب آسمانی برای انسان سعادت آفرین است و بنابر احادیث و روایات راست ترین سخن، رساترین موعظه و بهترین داستان و تاریخ زندگی برای انسان، کتاب خداست. اگر کسی می خواهد تمام آنچه که به سعادت انسان می انجامد را در زندگی اش بیابد، باید به این اقیانوس بی کران الهی متصل شود.

دکتر آقاپور گفت: خدمت رسانی به مردم به خصوص محرومان بارها در آموزه های دینی و قرآن کریم سفارش شده است، خدمت رسانی  به مناطق محروم و همچنین حضور دانشجویان در این مناطق در راستای خودسازی از اهداف کانون فعالیت های جهادی دانشگاه می باشد.

در ادامه این محفل عمار قلیپورقاری ممتاز کشوری آیاتی از کلام الله مجید را قرائت نمود که مورد استقبال و توجه حاضرین قرار گرفت.

از جمله برنامه های این محفل نورانی می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

*اکران کلیپ شهدای روستای شیخ سرمست تهیه شده توسط تیم فرهنگی کانون فعالیت های جهادی

*تجلیل از خانواده معظم و معزز شهدای روستا (شهید خرسندی،شهید نوری،شهید جوادی)

*تجلیل از جانباز دوران جنگ تحمیلی یحیی اسمعیلی

*تجلیل از دهیار رسول بیرامی و اعضای شورای روستا علی نوری ،محمد آسا و معصومه حجازی فر

*قراعت دعای فرج امام زمان (عج) 

*پخش کلیپ جهادی روستا از برنامه های

 

 


 

 

                    

 

 

                                           

 


٠٨:٠٥ - شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٢٤٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج