صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
اخبار > کشتارگاه جدید و صنعتی ارومیه میزبان جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مرکز بهداشت شهرستان ارومیه

کشتارگاه جدید و صنعتی ارومیه میزبان جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی این بار در کشتارگاه جدید ارومیه برگزار گردید.

دوشنبه 16 مهر ماه جلسه کارگروه امنیت غذایی شهرستان ارومیه در محل کشتارگاه جدید و صنعتی ارومیه برگزار گردید. جلسات کارگروه امنیت مواد غذایی که به صورت متوالی در طی سال انجام میگیرد مهد بررسی مشکلات بهداشتی شهر با حضور اکثریت ارگانها و ادارات ذیربط و نیز فرمانداری شهرستان ارومیه است که به بررسی حاد ترین و به روز ترین مشکلات بهداشتی پرداخته و با تعیین وظایفی برای هر ارگان و اداره قدمی در جهت حل مشکل برداشته میشود.

 شایان ذکر است در جلسات جدید مصوبات و اقدامات جلسات گذشته بررسی گردیده و در صورت عدم حل مشکلات بررسی شده تصمیمات جدید متخذ میگردد.


یکی از مشکلاتی که در جلسات سالهای گذشته مورد پی گیری قرار گرفت، نبود کشتارگاه صنعتی در کلانشهر ارومیه و مشکل در تامین گوشت بهداشتی خصوصا در فصل شیوع بیماری تب کریمه کنگو بود که با تلاش های مسئولین مرتبط مکان کشتارگاه صنعتی میزبان جلسه اخیر بود.

 این کشتارگاه به صورت کاملا صنعتی احداث شده و پیش بینی میگردد تا آخر سال 97 افتتاح و آماده بهره برداری گردد.

در این جلسه مقرر گردید تا با همکاری اداره برق و شرکت گاز، انشعابات کشتارگاه صنعتی ارومیه هرچه سریعتر مورد بهره برداری قرار گیرد. همچنین شهرداری ارومیه نیز متعهد شد تا فضای سبز و انشعاب آب این کشتارگاه را تامین نماید.

در ادامه جلسه و خارج از بحث کشتارگاه مقرر گردید تا جهت بررسی مشکلات شبکه آب روستائی اکیپی متشکل از بخشداران، شرکت آب و فاضلاب ، نمایندگانی از معاون عمرانی فرمانداری و مرکز بهداشت شهرستان ارومیه برگزار و گزارشات مربوطه در جلسات آتی مورد بررسی قرار گیرد.

 همچنین مقرر گردید تا شهرداری نسبت به احداث سرویسهای بهداشتی در سطح شهر مخصوصا مرکز شهر اقدام و گزارشات پیشرفت در جلسات بعدی بررسی گردد. در نهایت جهت کاهش تعداد سگ های ولگرد در سطح شهر کارگروه اتلاف سگهای ولگرد فعال شده و نسبت به حل مشکل به صورت کاملا عرفی و علمی تصمیم گیری گردد.خ 


١١:٠٦ - سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٨٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج