صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
اخبار > کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان برگزار شد

بیست و هشتمین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان به ریاست معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری صبح دوشنبه 16 مهر ماه 1397 برگزار شد .

در این جلسه چگونگی برخورد با فعالیت مراکز غیر مجاز فعال در سطح استان در زمینه طب سنتی و مراکز غیر مجاز فعال در زمینه ارائه خدمات پزشکی دندانپزشکی ، خدمات پرستاری ،تزریقات و پانسمان و همچنین تبلیغات غیر مجاز در رسانه ها و موضوع مجسمه سازی های مافی کندی سلماس و لزوم بهسازی کارگاهها و جلوگیری از کار کودکان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مصطفوی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در این جلسه ضمن تاکید بر برخورد قانونی بر مراکز غیر مجاز درمانی گفت : وجود انسان سالم لازمه یک جامعه توسعه یافته است لذا مراکز غیرمجازی که سلامت انسان ها را به خطر می اندازند باید شناسایی شده و مطابق با قوانین با آنها برخورد شود.

دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز طی سخنانی گفت : برخورد با فعالیت مراکز غیر مجاز درمانی از جمله مراکز غیر مجاز طب سنتی نیازمند عزم جدی و تعاملات تنگاتنگ سازمانهای مسئول در این زمینه می باشد .

وی افزود: تامین ، حفظ و ارتقای سلامت نیازمند مسئولیت پذیری و مشارکت همه سازمانها و همچنین آحاد مردم می باشد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در ادامه اضافه کرد: از تعاملات ارزشمند بین سازمانها با دانشگاه علوم پزشکی تشکر می کنم .

دکتر انتظار مهدی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بهداشتی کارگران مجسمه ساز در روستای مافی کندی سلماس گفت : غیراستاندارد بودن محیط فیزیکی کارگاههای خانگی مجسمه سازی ، عدم آگاهی نیروی کار از مخاطرات مواجهات شغلی و آلودگی محیط کارگاهی و فضای عمومی با بو و بخارات از عمده چالش های موجود در زمینه سلامت نیروی کار در کارگاههای مجسمه سازی در مافی کندی است .

وی تاکید کرد: لازم است تا برای پیشگیری از مخاطرات سلامتی این افراد اقدامات عاجلی انجام گیرد .

دکتر حسنی دکتر حسنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام یافته در مقابله با مراکز غیر مجاز درمانی گفت : عدم وجود اطلاع رسانی مناسب در خصوص ماهیت مراکز غیر مجاز درمانی و نیز عدم صلاحیت علمی آنها در زمینه امورات پزشکی از طریق مطبوعات و رسانه ملی باعث گسیل شدن مردم به سوی این مراکز شده و تبعات جبران ناپذیری را به دنبال دارد. 


١٩:٥٤ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٨٦٠    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج