صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
اخبار > افتتاح کلینیک تخصصی بیمارستان شهید راثی


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش فرحناک مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شاهین دژ

افتتاح کلینیک تخصصی بیمارستان شهید راثی

کلینیک تخصصی بیمارستان شهید راثی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 کلینیک تخصصی بیمارستان شهید راثی با حضور دکتر رادفر معاون سیاسی امنیتی استانداری ، صاریخان مشاور مالی و اقتصادی رئیس دانشگاه، امام جمعه، فرماندار، مدیر شبکه و جمعی از مسئولین بیمارستان و شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 این پروژه با زیربنایی 750 متر مربع با صرف هزینه بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان در دو طبقه احداث گردیده است.

دکتر جبارزاده مدیر شبکه در این مراسم اظهارنمود: با اجرای طرح تحول سلامت در سطح کشور دگرگونی عظیمی در بحث سلامت بوجود آمد و شهرستان شاهین دژ نیز از این تحول بی نصیب نبوده و در این شهرستان گامهای عظیمی در دو بخش بهداشت و درمان در دوسال گذشته برداشته شده است.

وی افزود: مهمترین معضل بخش درمان کمبود تختهای بستری بود که با پیگیریهای متعدد و حمایتهای ریاست دانشگاه طرح توسعه بیمارستان عملیاتی و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 62 درصد در حال اجرا می باشد.

مدیر شبکه با اشاره به هتلینگ و بازسازی بخشهای بستری موجود گفت: کارهای عظیمی در بیمارستان در باسازی و زیباسازی بخشهای مختلف بیمارستان صورت گرفته و در بخش بهداشت اکنون شاهد احداث دو پروژه بزرگ مرکز جامع سلامت شهید بشارتی و شماره دو با پیشرفتهای 75 و 95 درصدی هستیم که انشاا...در اوایل سال 97 مورد بهره برداری قرارخواهند گرفت، همچنین دو پایگاه سلامت شهری نیز در دست احداث می باشد و مجوز احداث چهار پروژه بهداشتی اعم از مرکز جامع سلامت محمود آباد و کشاورز و دو خانه بهداشت در سال آینده عملیاتی خواهد شد.


 دکتر جبارزاده در ادامه به بهره برداری توسعه بیمارستان در اینده نزدیک اشاره کرد و افزود : با بهره برداری از این پروژه بسیاری از مشکلات درمانی مردم عزیز مرتفع خواهد شد .

در ادامه صاریخان مشاور مالی رئیس دانشگاه نیز اظهار نمود: با تلاشهای ریاست و معاونت های دانشگاه هم اکنون در تمامی شهرستانهای استان حدود 340 پروژه در توسعه فضاهای فیزیکی در بخش بهداشت و درمان در حال احداث و یا در دست بهره برداری هستند و این یعنی پویایی حوزه عرصه سلامت استان .

وی در ادامه گفت : با پیگیریهای ریاست دانشگاه 28 هزار متر به سرانه آموزشی اضافه گردید .

در ادامه حجت الاسلام فصح نیا امام جمعه  نیز در خصوص توصیه های ائمه اطهار (ع) به سلامتی اشاره و افزود : یکی از ویژگی های مهم دولتها اهمیت دادن به سلامت جامعه می باشد که خداوند را شاکریم در کشور اسلامی این معقوله در حال پیشرفت می باشد.

 وی در ادامه از تلاشهای مدیریت شبکه در امر ارتقاء سلامت جامعه تقدیر و تشکر نمود . عباسی فرماندار شاهین دژ نیز از اظهار نمود: با بهره برداری از پروژه های  بهداشت و درمان تا بیست سال آینده در این شهرستان مشکلی نخواهیم داشت در این شهرستان بیش از 21 میلیارد تومان فقط در حوزه بهداشت و درمان هزینه شده که اینها خدمات بسیار بزرگی هست که در دولت تدبیر و امید به مردم عزیز ارائه شده لذا باید قدر این نظام را بدانیم .

وی در ادامه گفت : باید دست مریزاد به مسئولین بگوییم که این همه در فکر سلامتی احاد جامعه می باشند.

 در پایان دکتر رادفر با اشاره به شرایط اقتصادی کشورمان اظهار نمود : بحث بحث سلامت می باشد و برای اینکه یک کشور را سنجش کنیم مهمترین فاکتورها اصلی بحث سلامت می باشد که کشورهای توسعه یافته در تلاش برای ارتقاء سلامتی با تکیه بر نیروی انسانی تلاش می نمایند تا این فاکتور را افزایش دهند و ابزار کشورهای توسعه یافته  این است که انسانهای سالم داشته باشند علارغم کمبودهای اقتصاد امروزه شاهد گسترش بسیار عظیم در حوزه بهداشت و درمان می باشیم که هر روز شاهد یافته های علمی جدید در غربالگریها هستیم که در پیشگیری با تلاش کارکنان عرصه سلامت بسیاری از بیماریهای واگیر و غیر واگیرکنترل شده و اهمیت دادن به معقوله سلامت مهمترین پیشرفت یک جامعه می باشد .

 در پایان مسئولین از پروژه مورد نظر بازدید بعمل آوردند.خ

 


١١:١٩ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٨٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج