صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
سه شنبه ٠١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > مبارزه با ایدز بدون توقف


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میاندوآب

مبارزه با ایدز بدون توقف

استقرار اتوبوس مبارزه با ایدز در شهرستان میاندوآب جهت انجام آزمایش و مشاوره ایدز.

این تست به راحتی و در عرض بیست دقیقه وجود ویروس اچ آی وی را در خون تشخیص میدهد.

بمناسبت هفته ایدز و در راستای اهداف شعار بهداشتی سال۱۳۹۶ "زندگی سالم با نشاط و امید"  واحد پیشگیری و مبارزه با

بیماریهای شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میاندوآب، اتوبوس اطلاع رسانی و انجام تست ایدز را در نقاط پرتردد شهرمیاندوآب مستقر نمود.

دکتر سهراب حیدری مدیر شبکه بهداشت ودرمان میاندوآب ضمن اعلام این خبر افزود: بیش از سه دهه از شناخت بیماری اچ آی وی و ایدز می گذرد. بیماری ایدز علاوه بر آسیب های جسمانی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، موجبات بروز آسیب روانشناختی بر فرد و حتی خانواده می شود.

 وی گفت: هدف از برنامه های هفته ایدز،  شناخت و آگاه سازی آحاد جامعه از بیماری ایدز، راه های انتقال و روشهای پیشگیری از آن میباشد، لذا در این راستا از کمکهای نهادها و ارگانهای ذیربط در جهت پیشبرد این اهداف سلامت در جامعه و شناساندن بیماری ایدز استفاده مینماییم.

مدیریت شبکه بهداشت ودرمان میاندوآب ادامه داد: شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میاندوآب و مرکز بهداشت شهرستان ، اتوبوس ایدز را به عنوان یک واحد اطلاع رسانی سیار در هر ماه به مدت یک روز در محل های پرتردد شهر مستقر نموده و در این مدت، کارشناسان واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها شبکه بهداشت ودرمان میاندوآب نسبت به انجام آزمایش و مشاوره در خصوص بیماری ایدز اقدام می نمایند

وی اظهار داشت: در مدت استقرار این اتوبوس در سطح شهر، شاهد استقبال خوب مردم و مراجعه داوطلبانه آنان برای دریافت مشاوره و آموزش و همچنین انجام تست هستیم و در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش ایدز، فرد مورد نظر برای انجام آزمایشات تکمیلی  به کلینیک بیماریهای رفتاری مرکز جامع خدمات سلامت ۲۲بهمن واقع در خیابان مدرس شهرستان میاندوآب، که این مرکز آماده ارائه تست تکمیلی، مشاوره روانی و درمانی برای این افراد میباشد، ارجاع داده میشود.خ

 

 

 


 

 

 

 


٠٩:٣٠ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٨٧٢    /    تعداد نمایش : ١٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج