صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
اخبار > دکتر حسنی: تحولی که در زیر ساختهای سلامت استان بوجود آمده، بی سابقه است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان دانشگاه در برنامه زنده تلویزیونی ساغلیق:

دکتر حسنی: تحولی که در زیر ساختهای سلامت استان بوجود آمده، بی سابقه است

دکتر حسنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان در برنامه زنده تلویزیونی ساغلیق به اقدامات حوزه درمان دانشگاه در تحول سلامت پرداخت .

دکتر ابراهیم حسنی معاون درمان دانشگاه در برنامه زنده تلویزیونی ساغلیق با اشاره به وضعیت تختهای بیمارستانی در استان گفت: پایین بودن تعداد تختهای بیمارستانی از میانگین کشوری و فرسوده بودن آنها دو مشکل اساسی تختخها در استان می باشد .

وی افزود: در طی دو سه سال اخیر اقداماتی در جهت افزایش تختها داشتیم از جمله 143 تخت ویژه راه اندازی شد و درسایر بیمارستانهای استان نیز افزایش تخت داشتیم و خوشبختانه چند بیمارستان نیز بزودی آماده بهره برداری می شوند که می توان به بیمارستانهای 32 تختخوابی چالدران ، 216 تختخوابی خوی ، 250 تختخوابی آیت الله خویی ، 64 تختخوابی تکاب ، بال دوم بیمارستان حضرت فاطمه (س) میاندوآب ، طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه با 48 تخت ویژه و 70 تخت بستری و 70 تخت اوژانس و تحت نظر اشاره کرد و همچنین بیمارستان شاهیندژ که برای سال آینده هدف گذاری شده است لذا تا پایان سالجاری 1000 تخت در استان به بهره برداری خواهد رسید و بی شک در شاخص تخت بیمارستانی شاهد ارتقا خواهیم بود .

معاون درمان دانشگاه یادآور شد: توسعه بیمارستان امام (ره) ارومیه با بیش از 18000 متر مربع زیربنا در نوع خود در کشور بی نظیر است و در ده ماه تقریبا رو به اتمام است و با این برنامه ها انشالله تعداد تختهای ما به میانگین کشوری خواهد رسید البته باید بگویم به دلیل فرسوده بودن تختهای موجود هنوز کار زیاد است.


بیمارستان تخصصی زنان و زایمان:

دکتر حسنی گفت: بیمارستان کوثر متاسفانه قدمتی 88 ساله دارد و ما از مردم عزیزمان بابت ارائه خدمات بهتر شرمنده هستیم با توجه به اقدامات بعد از طرح تحول سلامت و واگذاری زمین بیمارستان زنان به دانشگاه، احداث آن از 16 اردیبهشت ماه سالجاری آغاز شده و پیشرفت بسیار خوبی دارد و جا دارد که از زحمات مهندس سعادت استاندار سابق استان بخاطر مساعدتشان تشکر و قدردانی نمایم.

پروژه های شهرستانی و کلینیک های تخصصی:

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت بحث سلامت از سال 1393 بدون اغراق تحولی که در زیر ساختها پیش آمده بی سابقه است بطوری که در 12 شهرستان کلینیک تخصصی بهره برداری شده و 4 شهرستان دیگر نیز آماده بهره برداری است، در 13 شهرستان 100 تخت ال دی آر ( واحد های تک نفره زایمان طبیعی ) راه اندازی گردیده و در میاندوآب پیشرفت فیزیکی 75 درصدی دارد و همچنین  7 مرکز غربالگری بیماری سرطان در شهرستانها راه اندازی و یا در حال احداث می باشد . ضمناً پروژه توسعه و استاندارد سازی بخشهای اورژانس بیمارستانهای امام خمینی (ره) ارومیه ، قمربنی هاشم خوی و امام خمینی (ره) مهاباد در حال انجام بوده و در بیمارستانهای سردشت و نقده به بهره برداری رسیده است .

بهسازی فضاهای بیمارستانی و تجهیزات :

در مجموع 40 میلیارد تومان برای بهسازی فضای های فیزیکی بیمارستانها و بیش از 80 میلیارد تومان برای تجهیزات بیمارستانی از جمله خرید 4 دستگاه ام آر ای، سی تی آنژیو، آنژیوگرافی، 7 دستگاه سی تی اسکن، 10 دستگاه اکوکاردیوگرافی، 15 دستگاه سونوگرافی هزینه گردیده است.

نیروهای تخصصی:

معاون درمان دانشگاه ضمن یادآوری این موضوع که سالانه حدود 80 الی 90 نفر نیروی متخصص و فوق تخصص به شهرستانها اعزام می شوند گفت: متاسفانه هنوز در بعضی رشته ها مثل متخصص رادیو لوژی و جراح مغز و اعصاب  مشکل داریم البته باید بگویم در تمام دنیا تمامی امکانات نمی تواند همه جا وجود داشته باشد ولی تلاش می کنیم در حد امکان از مشکلات مربوطه جلوگیری کنیم .

وی تصریح کرد : تخصصهای اصلی که پایه هستند یعنی گروه جراحی عمومی، زنان و زایمان، بیهوشی، داخلی و کودکان در تمام شهرستانها هستند.

دکتر حسنی همچنین گفت : از نظر نیروی انسانی هم در حوزه درمان 634 نفر نیروی شرکتی و 600 نفر بصورت استخدامی بکارگیری شده و در آینده نزدیک هم پانصد و اندی نیز نیرو طی آزمون استخدام خواهد شد.

گفتنی است برنامه تلویزیونی ساغلیق دوشنبه شب ها از ساعت 22:10 از سیمای آذربایجان غربی بصورت زنده پخش می شود .


١٣:٢٣ - سه شنبه ٩ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٣٩٥    /    تعداد نمایش : ١٠٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج