English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
لازمه شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا ، اهتمام جدی همگانی در خودمراقبتی است


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

تلاش دانشگاه علوم پزشکی و همراهی همگانی در مدیریت و کنترل بیماری کرونا ستودنی است

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در سی و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا گفت: از روزهای نخست شیوع کرونا که با شتاب زدگی و بعضا کمبود تجهیرات همراه بود امروز به مدیریتی باثبات که الگویی معتبر برای دیگر کشورهای جهان است رسیده ایم.

وی افزود: کشورهای اروپایی با همه توانمندی در امکانات، هنوز دچار شتاب زدگی هستند و مدیریت ایران با همه کمبودهای ناشی از تحریم، به اذعان سازمان بهداشت جهانی یک الگوی فاخر است.

استاندار افزود: بخش عمده تجربه موفق ایران در مدیریت کرونا به تجهیز و توسعه امکانات بهداشتی درمانی برمی گردد که بخوبی این امر از شبکه های بهداشت تا توسعه بیمارستانی نمود دارد.

محمدمهدی شهریاری به تلاش مجموعه های مختلف استانی از جمله دانشگاه علوم پزشکی، صدا و سیما، رسانه ها، خیرین، گروه های جهادی، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی، سازمانهای مردم نهاد، سربازان گمنام و دستگاه های اطلاعاتی و تولید کنندگان محصولات سلامت محور در مدیریت کرونا در استان نیز اشاره کرد و افزود: تلاش این مجموعه ها قابل تقدیر و ستودنی است.

وی تصریح کرد: در روزهای سخت کرونا گمرک استان نیز در ترخیص کالاهای بهداشتی و ضدعفونی کننده همکاری بسیاری خوبی داشته که قابل تقدیر است.

مقام عالی استان در ادامه با بیان اینکه کرونا تمام نشده تصریح کرد : نقش دستگاه های نظارتی در کنترل دستورالعمل های بهداشتی بسیار حائز اهمیت است.

شهریاری خاطر نشان کرد: متاسفانه هنوز بخشی از مردم کرونا را جدی نگرفته و بخشی نیز در رعایت دستورالعمل های بهداشتی کوتاهی می کنند که می طلبد این افراد با جدیت بیشتری نسبت به قطع زنجیره انتقال اهتمام داشته باشند.

منبع خبر : روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی٢١:٢١ - پنج شنبه ١ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٣١٠٠٦    /    تعداد نمایش : ١٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج