English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
لازمه شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا ، اهتمام جدی همگانی در خودمراقبتی است


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

تقدیر از خیرین مشارکت کننده در تهیه و اهدای دو دستگاه سی تی اسکن به دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی

صبح چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ارومیه از خیرین مشارکت کننده در تهیه و اهدای دو دستگاه سی تی اسکن به دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی شامل جمعی از تجار ، تولید کنندگان ، صادرکنندگان و صنعتگران استان تقدیر شد .

در این جلسه حسن انتظار رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ، معادن و کشاورزی ارومیه طی سخنانی گفت: با مساعدت دکتر آقازاده که عضو هیات امنای صرفه جویی ارزی کشور هستند دو  دستگاه سی تی اسکن که شاید در حد پانزده میلیارد تومان پولش بود با ارز 4500 تومانی به کمک استان شتافتند و با سه میلیارد و چهارصد میلیون تومان این دستگاهها تهیه شد که قابل تقدیر هست و یه کار تاریخی می باشد  .

وی افزود: پانصد میلیون تومان از طریق اتاق بازرگانی ،صنایع ، معادن و کشاورزی ایران کمک شد و بقیه آن توسط شما خیرین تهیه شد .


آقای دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز ضمن تشکر از اتاق بازرگانی و خیرین حاضر در جلسه گفت: این امر در واقع ارتباط بین اتاق بازرگانی و دانشگاه علوم پزشکی جهت تامین دو دستگاه سی تی اسکن بود و واقعیت امر این است که بحث سلامت جدای از تولید و اقتصاد نیست ما معتقدیم که اگر جامعه اقتصاد سالم داشته باشد و چرخه اقتصاد منطقی چرخش داشته باشد و تولید به نحو احسنت انجام گیرد و بازار داخلی و خارجی را داشته باشد سلامت به آن جامعه حتما باز خواهد گشت ، بحث اقتصاد ، تولید ، سلامت و علم یک ارتباط منطقی و معنی داری با هم دارند و جوامعی که اقتصاد رو به رشد دارند در مقوله سلامت شکوفایی رو به رشد رو خواهد داشت .

رئیس دانشگاه به وضعیت کرونا در استان نیز اشاره کرده و افزود: خوشبختانه در استان ما هماهنگی هایی که از اول بوجود آمد و در واقع بر می گردد به مدیریت خوب استان که منیت ها کنار رفت و من ها تبدیل شد به ما .

وی افزود: این ویروس هزار چهره است و از نظر علمی رفتارهای متفاوتی نشان می دهد و رفتارش غیر قابل تشخیص هست یعنی اگر مواظب نباشیم مشکل ایجاد خواهد شد و اگر از اول سفت و سخت نمیگرفتیم و تعطیلیها و محدودیتها رعایت نمی شد شاید وضعیت بدتر از این می شد ولی در استان ما این اتفاق نبفتاد که بخاطر زیرساختهایی هست که طی چهار پنج سال گذشته شکل گرفته و اگر شاخص تخت ما 1  بود به 1.6 رسیده که متوسط کشوری است و ما در هر شهرستان در حال احداث بیمارستان هستیم و در این حال از متوسط کشوری هم بالا خواهیم بود یعنی به 1.8 تا 1.9 خواهیم رسید و کمبود تخت نخواهیم داشت .

وی اضافه کرد: تختهایی هم به این تختها اضافه می کنیم ، بیمارستان زنان با 300 تخت و بیمارستان تکاب به بهره برداری می رسد

دکتر آقازاده در پایان گفت: از شما عزیزان که به عرصه سلامت کمک می کنید تشکر می کنم و این در واقع پشتوانه سیستم سلامت است .

تقدیر از خیرین شامل جمعی از تجار ، تولید کنندگان ، صادرکنندگان و صنعتگران استان که در تهیه و اهدای دو دستگاه سی تی اسکن به دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی مشارکت کرده بودند با لوح سپاس تقدیر شد .

گفتنی است مبلغ 34 میلیارد ریال توسط این خیرین برای تهیه دو دستگاه سی تی اسکن هزینه شده است .٢٣:٤٤ - چهارشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٣٠٩٩١    /    تعداد نمایش : ٢٠٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج