English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ١٠ آبان ١٣٩٩
لازمه شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا ، اهتمام جدی همگانی در خودمراقبتی است


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دای آذربایجان غربی

دکتر محبی : اجرای برنامه ثبت سرطان در آذربایجان غربی شروع شده است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دای آذربایجان غربی و در حاشیه سمینار تازه های سرطان زنان و پستان گفت : بیماری های سرطانی از غامض ترین و مشکل ترین بیماری هایی هستند که در فراروی نظام سلامت در کشور ما و اغلب کشورهای جهان قرار دارد.

 دکتر ایرج محبی با بیان اینکه حضور پروفسور بهمن جباری نورولوژیست از دانشگاه Yale آمریکا و خانم دکتر فتانه توسلی پاتولوژیست از آمریکا در این سمینار برغنای علمی آن افزوده است گفت : امیدواریم این سمینار بتواند در ارتقای دانش افرادی که در عرصه نظام سلامت در بخش سرطان زنان فعالیت می کنند موثر باشد.

ویبا بیان اینکه شهرنشینی ، تغییرات اقلیمی ، تغییر سبک و اصول زندگی و عوامل اجتماعی از جمله علل افزایش و گسترش سرطان هاست بر لزوم  جدی گرفتن پیشگیری در بروز سرطان ها تاکید کرد.

دکتر محبی ضمن اعلام اجرای نظام ثبت سرطان جمعیتی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و 13 دانشگاه دیگر گفت : امیدواریم با مشارکت بیمارستان های دولتی ، خصوصی و خیریه ، کلینیک ها ، آزمایشگاه ها ، رادیولوژی ها و رادیوتراپی ها در فاز اول شیوع و گسترش سرطان ها را کنترل کنیم و در مرحله بعدی نظام ثبت سرطانی را در بیمارستان ها با هدف ارتقای پروتکل های درمانی و روش های نوین درمان بیماری های سرطانی شکل دهیم و امید است همکاران عرصه سلامت ما رادر این جهت یاری نمایند .


گفتنی است این سمینار از 30 الی 31 اردیبهشت 1395 توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ( امید ) و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد .


١٨:٠٩ - يکشنبه ٢ خرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٩٤٠٠    /    تعداد نمایش : ١٠٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج