صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
جمعه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٨
اخبار > پیشرفت کشور، پیشرفت شهر عروسان را در همه حوزه‌ها از جمله بهداشت و سلامت در پی دارد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی وب دای آذربایجان غربی

پیشرفت کشور، پیشرفت شهر عروسان را در همه حوزه‌ها از جمله بهداشت و سلامت در پی دارد

وزیر بهداشت در جمع مردم بوکان با تشریح عملکرد دولت در بخش بهداشت و درمان این شهرستان گفت: باید همه همراه هم برای پیشرفت کشور تلاش کنیم زیرا این پیشرفت، باعث رشد و توسعه همه نقاط از جمله شهر بوکان می شود.

دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی در آیین کلنگ زنی بیمارستان بوکان با اشاره به اینکه خیلی خوشحالم به شهر عروسان "بوکان" آمده‌ام گفت: علی رغم همه مشکلات در دولت تدبیر و امید، امیدوارم مردم سراسر ایران بویژه مردم بوکان از عملکرد دولت و بخصوص وزارت بهداشت که من مسئول آن هستم رضایت داشته باشند.

وی افزود: کارهای خوبی در حوزه سلامت انجام شده و تحویل بیمارستان ۱۴۰ تخت خوابه، مرکز تصویربرداری، مراکز جامع خدمات سلامت و ۱۲ خانه بهداشت از آن جمله است و در این خصوص از همه خدماتی که همکارانم انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: در این دولت ۶۳ خانه بهداشت، ۵ مرکز جامع شهری، ۷ مرکز جامع روستایی و ۶ مرکز جامع شهری و روستایی تجهیز و بازسازی شد ضمن اینکه بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابه نیز کلنگ زنی شده و خوشحالیم دولت توانسته در حوزه سلامت تلاش‌های قابل قبولی صورت داده است.

وزیر بهداشت اظهار کرد: اگر کل کشور پیشرفت کند، شهرستان بوکان هم پیشرفت می کند و باید هم و غم همه مسئولین و مدیران تلاش برای ارتقا و پیشرفت کشور باشد.

دکتر هاشمی گفت: امیدواریم علی رغم وضعیت بد و کاهش درآمد دولت، نمایندگان بوکان با دولت همکاری کنند و ما نیز با حفظ وحدت و یکپارچگی مردم و امنیت کشور با عدالت و بدون تبعیض برای پیشرفت و توسعه همه نقاط کشور از جمله بوکان تلاش و برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: در راستای توسعه استان باید از استاندار آذربایجان غربی و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان که یکی از بهترین جراحان کشور هستند تشکر و قدردانی کنیم.

وی ادامه داد: برای تجهیز مراکز درمانی بوکان، ما در دولت حاضر به همه نوع همکاری هستیم.

وزیر بهداشت اظهار کرد: از دیروز سفر خود را از ماکو در شمال آذربایجان غربی شروع کردیم، همه نوع مطالبه در سراسر استان توسط مردم وجود داشت و با آنکه دولت در تنگنای مالی است، همه تلاش ما برای رسیدگی به این دغدغه ها و رضایت مردم خواهد بود با این حال دولت برمبنای وضعیت درآمدی خود برنامه ریزی می کند بطوریکه برای هر ۱۰۰۰ نفر یک خانه بهداشت، برای ۱۰۰۰ تا ۸۰۰۰ نفر یک پایگاه بهداشتی، از ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ نفر یک مرکز بهداشتی باید احداث کنیم و درصورت افزایش این تعداد به ۱۵۰۰۰ نفر مرکز بهداشتی شبانه روزی خواهد بود.

دکتر هاشمی ادامه داد: از ۱۵۰۰۰ نفر تا ۳۰۰۰۰ نفر یک مرکز جامع خدمات جامع سلامت با ۳ پزشکی، دندانپزشک، ماما، آزمایشگاه و داروخانه و ۵ تخت بستری احداث می شود و از ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ نفر یک بیمارستان محلی ساخته می شود و جمعیت بالای ۵۰۰۰۰ نفر باید یک بیمارستان ۶۴ تخت‌خوابه احداث شود.

وی اظهار کرد: در مورد شهر سیمینه، یا باید جمعیت این شهر افزایش یابد یا به یکی از این مراکز (پایگاه، مرکز بهداشتی یا بیمارستان محلی) بسنده کنیم.

وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم تلاش دولت به ثمر بنشیند و ما بتوانیم در این مسئولین خواست‌های مردم را به بهترین شکل عملی کنیم و در سفر آینده به بوکان، شاهد رضایت مردم از ما باشند.


 


٢٣:٠٣ - يکشنبه ١٨ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٤٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج