English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠٦ مهر ١٤٠١
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش ‍‍پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا

وضعیت کنونی از نظر کرونا بسیار شکننده است

دکتر محمد امین ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در ارتباط تلفنی با برنامه زنده رادیویی ایستهلر در خصوص وضعیت استان از نظر کرونا گفت: از کل 17 شهرستان 8 شهرستان وضعیت آبی و 9 شهرستان دیگر استان از وضعیت زرد برخوردار هستند .

وی در ادامه افزود: در کل کشور شهرهایی با وضعیت نارنجی و قرمز وجود ندارد.

دکتر ولی زاد خاطر نشان کرد که وضعیت مناسب کنونی نباید باعث  غفلت مردم  از رعایت پروتکلهای بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و تهویه مناسب  شود.

این مقام مسئول دانشگاهی با بیان اینکه میزان رعایت پروتکلها در کل کشور و استان آذربایجان غربی 50 درصد است از عموم هم استانی ها خواست که شب یلدا از دورهمی ها پرهیز کنند.

دکتر ولی زاد در خصوص ویروس اُمیکرون گفت: در حال حاضر به استثنای دو مورد مشکوک که منتظر پاسخ از آزمایشگاه سلولی مولکولی تهران هستیم، تشخیص قطعی از وجود این ویروس در استان وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان مبتلا بودن 90 کشور به ویروس اُمیکرون در خصوص شدت سرایت این ویروس گفت : افراد بالای 18 سال باید دز سوم را دریافت کنند.

وی در خصوص قدرت سرایت ویروس اُمیکرون گفت: این ویروس سریعتر از دلتا و سایر سویه های قبلی سرایت می کند به طوری که در عرض یک و نیم روز دو برابر می شود و به صورت تصاعدی با سرعت سرایت بالا تعداد مبتلایان افزایش می یابد.

دکتر ولی زاد به وضعیت کشورهای اروپایی از جمله انگلیس اشاره کرد و گفت : روز دوشنبه 29 آذر در کشور انگلیس آمار مبتلا به اُمیکرون صد هزار نفر بود و با توجه به شرایط موجود در این کشورها شدت محدودیتها و رعایت پروتکلهای بهداشتی و تاکید بر واکسیناسیون افزایش یافته است.

این مقام مسئول دانشگاهی با تاکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی، دریافت دز دوم و سوم واکسن و محدود کردن ترددهای بین شهری گفت:  استان آذربایجان غربی بعلت همسایگی با سه کشور دیگر در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده سرایت ویروس انجام می گیرد .

مقام عالی عرصه سلامت استان همچنین بر نظارت هر چه بیشتر بر رعایت پروتکلها تاکید کرد.


١٤:٥٠ - سه شنبه ٣٠ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٤٠٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٦٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج