صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧
اخبار > برگزاری کلاس پیشگیری از آنفلوآنزا در مدارس و خانه های بهداشت


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش حبیبی از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط

برگزاری کلاس پیشگیری از آنفلوآنزا در مدارس و خانه های بهداشت

کلاس پیشگیری از آنفلوآنزا در مدارس و خانه های بهداشت شهرستان شوط برگزار می شود.

کلاس آموزشی با موضوع پیشگیری از آنفلوآنزا برای دانش آموزان مدارس شهری و روستایی و مراجعین خانه های بهداشت توسط بهورزان و مراقبین سلامت و مربیان سلامت مدارس با شیوع فصل سرما آغاز گردید.

از برنامه های آموزشی می توان به توصیه های بهداشتی از جمله،  رعایت بهداشت فردی مانند شستشوی مکرر دستها، رعایت آداب تنفسی در زمان عطسه و سرفه کردن، رعایت فاصله حداقل یک متر از افراد در زمان صحبت کردن، استفاده از ماسک ، پرهیز از دست دادن، روبوسی با افراد بیمار و پرهیزبیماران از حضور در مکان های پر جمعیت از راههای پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا اشاره نمود.  
در این کلاسها همچنین به نکاتی برای جلوگیری از ابتلا دانش آموزان به بیماری های تنفسی به ویژه آنفلوآنزا در مدارس توصیه شد. افراد باید نکاتی مانند شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون به خصوص قبل ازخوردن غذا به مدت 30 ثانیه، پرهیز از تماس دست ها با چشم و دهان، جلوگیری از وارد کردن اشیا خارجی مثل مداد به دهان و آموزش آداب صحیح عطسه و سرفه کردن را رعایت کنند.

در این کلاس ها به واکسیناسیون هم اشاره گردید، بیماری آنفلوآنزا ممکن است در هر زمانی از آبان تا اردیبهشت ماه دیده شود ولی اوج شیوع این بیماری در بهمن ماه است که سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند واکسیناسیون قبل از آغاز فصل پاییز انجام شود و البته واکسیناسیون در هر زمانی از فصل آنفلوآنزا می تواند سودمند باشد.

گفتنی است: حساسیت این بیماری عمومی می باشد و بعضی از گروه های سنی بعد از ابتلا، در معرض آسیب شدیدتری قرار دارند که ازجمله کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران مبتلا به دیابت، مبتلایان به بیماریهای مزمن ریوی، بیماران قلبی و عروقی ، مبتلایان به مشکلات مزمن کلیوی، افراد دارای نقص ایمنی را شامل می شود.

شایان ذکر است: این کلاس ها همچنان در کنار سایر برنامه های آموزشی در تمامی مدارس شهرستان و مراکز جامع سلامت شهری و روستای در حال اجرا می باشد.خ


 


١٠:٣١ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٤٢١    /    تعداد نمایش : ١٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج