صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧
اخبار > اهمیت غربالگری نوزادان و اپیدمیولوژی کم کاری تیروئید


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

اهمیت غربالگری نوزادان و اپیدمیولوژی کم کاری تیروئید

کارگاه بازآموزی کم کاری مادرزادی به مدت دو روز در شبکه بهداشت و درمان ماکو برگزار گردید .

در راستای ارتقاء سطح آموزش مراقبین سلامت و ماماهای خانواده با دستور العملها و آموخته های علمی جدید ، کارگاه کم کاری تیروئید با حضورمراقبین سلامت مرد و زن و ماماهای خانواده شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و بهورزان خانه های بهداشت شبکه بهداشت و درمان ماکو در دو گروه مجزا  به مدت دو روز  در تاریخهای 15 و 16 آبانماه در سالن اجتماعات شبکه برگزار گردید.

جبرئیل زاده مسئول گسترش با بیان اهداف و ضرورت تشکیل کارگاه غربالگری کم کاری تیروئید نوزادان اظهار داشت : یکی از برنامه هایی که متناسب با طرح تحول سلامت تحقق یافت ، تقویت بنیه علمی همکاران می باشد  و همراه و همگام بودن با دستورالعمل کشوری و پیش رفتن با آن موفقیت های بیشتری در پیش دارد .

اهمیت غربالگری نوزادان و اپیدمیولوژی کم کاری تیروئید – وضعیت بیماری در جهان و ایران ، دستورالعمل غربالگری نوزادان بستری و نحوه صحیح نمونه گیری ، اهمیت پیشگیری و انجام آزمایش کم کاری مادرزادی تیروئید چگونگی ثبت داده ها و گزارش دهی برنامه و آموزش سامانه سیب ، شاخص های برنامه ، نحوه استخراج و تفسیر آن ، نحوه پایش برنامه غربالگری کم کاری مادرزادی تیروئید و...  ازجمله موضوعاتی بودند که توسط کارشناسان تدریس گردید.خ

 

 

 

 


١٠:٣٣ - شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٥٣٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج