صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧
اخبار > توانمندسازی خانواده ها و جامعه به منظور تصمیم گیری آگاهانه


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

توانمندسازی خانواده ها و جامعه به منظور تصمیم گیری آگاهانه

کمیته سلامت باروری و تحکیم بنیان خانواده شانزدهم ابانماه در شهرستان ماکو برگزار گردید.

 در راستای تبیین سیاستهای کلی جمعیت و ارتقاء نرخ باروری کلی مبتنی برسلامت و کودک ، کمیته سلامت باروری و تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از معضل طلاق به ریاست معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور مسئولین ادارات شهرستانی در محل سالن اجتماعات شهرستانی برگزار گردید .

جبرئیل زاده با اشاره به اهداف کمیته ، در خصوص شاخصهای جمعیتی ، روند رشد جمعیت دراستان و شهرستان اظهار داشت : سلامت به عنوان یکی از نیازهای اساسی در توسعه پایدار و اقتصاد مملکتی دارد .

جبرئیل زاده گفت : هدف برنامه باروری سالم توانمندسازی خانواده ها و جامعه به منظور تصمیم گیری آگاهانه ، آزادانه و مسئولانه برای انتخاب تعداد فرزندان ، فاصله گذاری بین بارداریها ، آزادانه و مسئولانه برای انتخاب تعداد فرزندان ، فاصله گذاری بین بارداری ها ، انتخاب زمان بارداریها ، پیشگیری از بارداری های ناخواسته و پر خطر و سقط غیر ایمن  غیر قانونی در راستای ارتقای سلامت مادران ، کودکان ، خانواده و در نهایت جامعه است  .

جبرئیل زاده ادامه داد:  وقتی زنان سالم باشند کودکان ، خانواده و جامعه نیز سالم بوده و در چنین جامعه ای می توان امید پیشرفت داشت .

صمدی کارشناس مسئول بهداشت خانواده نیز با بیان اقدامات انجام یافته در راستای سلامت باروری و جمعیت زنان افزود : در کنار فعالیتهای انجام گرفته و مشاوره های قبل از ازدواج  در تلاش هستیم تا کلاسهای مشاوره بعد از ازدواج نیز جهت تأمین سلامت زوجین و آمادگی جهت باروری سالم و برنامه ریزی شده برگزار نماییم و در همین راستا خواهان مشارکت و همکاری سایر ارگانها شد.

در ادامه جلسه مسئولین ادرات راهکارها و پیشنهادات و برنامه های پیشنهادی  مورد اجراء جهت پیشگیری از معضل اجتماعی عنوان کردند.خ

 


٠٨:٠٧ - شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج