صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧
اخبار > رونمایی از برنامه EOP در شبکه بهداشت و درمان مهاباد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

رونمایی از برنامه EOP در شبکه بهداشت و درمان مهاباد

در نشست کارگروه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شبکه از برنامه EOP  (طرحهای عملیاتی اضطراری) رونمایی شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: موضوع پدافند غیر عامل در نظام سلامت بسیار حائز اهمیت بوده و پدافند غیر عامل به معنای مصونیت سازی از درون می باشد.

وی اظهار داشت: مسئولین و همکاران بیمارستان و مرکز بهداشت و فوریتهای پزشکی باید در پیگیری و اجرا نمودن پروتکلهای ایمنی و پیشگیری کوشا بوده و در زمان وقوع بحران این پروتکل ها را انجام دهند.

دکتر مرزنگ گفت: با توجه به اهمیت نظام سلامت در پیشرفت و توسعه پایدار هر جامعه تداوم ارایه خدمات در زمان وقوع بحران لازم و ضروری بوده و مسئولین و همکاران می بایست با تمام ظرفیت موجود برای مواجه با هر گونه رخداد طبیعی و انسان ساخت آمادگی کامل داشته باشند.

وی افزود: یکی از مباحث کلی پدافند غیر عامل نهادینه کردن و فرهنگ سازی در بین آحاد مردم از طریق رسانه های سمعی و بصری  است تا بدین طریق آموزش های لازم را به افراد جامعه در مقابله با بروز اتفاقات و بحران‌های مختلف انجام داد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد در جریان رونمایی از برنامه EOP این شبکه بیان داشت: در این برنامه مخاطرات شهرستان اولویت بندی و نقاط حادثه خیز شهرستان احصاء شده و برای کلیه سطوح درگیر در زمان بحران فرآیند و شرح وظایف مشخص گردیده است.خ

 

 


١٥:١٨ - چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٥١٥    /    تعداد نمایش : ٢٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج