صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧
اخبار > نقش خبرنگاران در انتقال معنی و تاثیر گذاری بر افکار عمومی


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

نقش خبرنگاران در انتقال معنی و تاثیر گذاری بر افکار عمومی

این مطلب را رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی در مراسم روز خبرنگار اعلام کرد.

مراسم بزرگداشت 17 مرداد ماه مصادف با سالروز شهادت محمود صارمی با حضور فرماندار مهاباد، اشنویه، امام جمعه، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه،مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی و جمعی از مسئولین ادرات شهرستان مهاباد در محل دفتر خبرگزاری ایرنا نمایندگی مهاباد برگزار شد.

 ایرج شجاعی گفت: امروز روز تجلیل از انسانهایی است که علیرغم مواجه شدن با خطرات گوناگون رسالت بزرگ خبر رسانی و تنویر افکار عمومی را به انجام می رسانند . شغل خبرنگاری در جهان امروز پر مخاطره ترین  شغل محسوب می شود.


وی افزود: در قرآن کریم انبیا را به عنوان خبر آورنده می شناسند جایگاه خبر و خبر آورنده در ذات و ماهیت بشر قرار دارد در جهان امروز جایگاه خبر رسانی اهمیت بسیار بالا و تاثیر گذاری در افکار عمومی و تصمیم دولتمردان دارد.

علیرضا فولادی رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی گفت: با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی، انتقال معنی و تاثیر گذاری بر افکار عمومی خبرنگار نقش اصلی را در تاثیرگذاری بازی می کند.


وی اظهار داشت: شبکه های اجتماعی کار خبر و رقابت رسانه ای را دستکاری کرده و به واسطه گسترش این شبکه ها انتقال معنی تحت تاثیر قرار گرفته است.بر این اساس برخی شبکه های اجتماعی با پیام های مختصر و مفید و اطلاعات ناکافی در عرصه خبر ابهام ایجاد می کنند .

وی ادامه داد: اکنون خبرنگاران خبرگزاری ها و رسانه های دیگر علاوه بر برقراری ارتباط، باید این ابهام و شبهه را در عرصه خبر از بین برده و انتقال معنی به مخاطب را تضمین کنند.

در ادامه این مراسم با نثار صلوات و فاتحه بر روح بلند شهید محمود صارمی خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی و اهدای گل، لوح یادبود آن شهید یاد و خاطره وی گرامی داشته شد.

رونمایی از تابلوی جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دفتر مهاباد و برگزاری دومین کارگاه یک روزه آموزشی روزنامه نگاری در حوزه گزارش نویسی و آئین نگارش در مطبوعات از دیگر بخش های مراسم روز خبرنگار بود .

شایان ذکر است:17 مرداد 1377، محمود صارمی خبرنگار ایرنا در مزار شریف افغانستان و 8 نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل طالبان شهید شدند.شورای فرهنگ عمومی کشور در اولین سالگرد این رخداد ، 17 مرداد را به پاس قدردانی از این مقام روز خبرنگار نامگذاری کرد. خ 


١١:٤١ - چهارشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٥١٧٦    /    تعداد نمایش : ١٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج