صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
اخبار > پیشگیری از آلوده شدن آب آشامیدنی به عنوان کلید اول کنترل بیماری التور


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مقصودی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تکاب

پیشگیری از آلوده شدن آب آشامیدنی به عنوان کلید اول کنترل بیماری التور

جلسه  هماهنگی ستاد التور و بیماریهای مشترک بین انسان و دام در شهرستان تکاب برگزار شد.

مورخه  بیست و سوم خرداد ماه سالجاری جلسه ی هماهنگی ستاد التور شهرستان و کمیته بیماریهای مشترک بین انسان و دام  با حضور عباسی معاون فرماندار ، دادستان ، مدیر شبکه ، روسا و نمایندگان جمعی از ادارات مرتبط در سالن جلسات فرمانداری  تکاب برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا دکتر سعیدی مدیر شبکه بهداشت در زمینه تاریخچه بیماری و لزوم کنترل آن درمنطقه توضیحاتی ارائه نمود و گفت: بیماری التور در اواسط فصل بهار ، تابستان و تا اواسط پاییز شیوع پیدا می کند که با انجام مراقبت و پیگیری  می توان از شیوع بیمار ی جلوگیری کرد.

وی در این جلسه از پیشگیری از آلوده شدن آب آشامیدنی به عنوان کلید اول کنترل بیماری یاد کرد و افزود: از راههای ابتلای مردم  به این بیماری آبهای آلوده  و مواد غذایی می باشد که میتوان با کنترل  آب بویژه در روستاها با کلر زنی منظم منابع آب گامی مهم در پیبشگیری از این بیماری برداریم .

 دکتر سعیدی افزود: در کنار همکاری و تلاش همه ادارات ، آموزش و بالا بردن سطح آگاهی مردم در مورد این بیماری نیز یکی دیگر از راههای اساسی کنترل این بیماری می تواند باشد.

سپس عباسی معاون فرماندار تکاب با اشاره به اینکه در کنترل و پیشگیری بیماری التور و بیمارها تمامی ادارات موظف به همکاری می باشند گفت : مسئله التور و دیگر بیماریها نه تنها در شهرستان بلکه در تمام کشور یک مسئله بسیار مهم تلقی و باید همه ما با همفکری و اجرای برنامه های ضروری در حیطه وظایف خود در این امر تلاش کنیم و با همکاری بین بخشی در جهت پیشگیری و کنترل این بیماری قدم برداریم چرا که کنترل نشدن این بیماری زیان های غیر قابل جبرانی را به بار خواهد آورد . 

حجت الاسلام والمسلمین عبادی دادستان شهرستان نیز در این جلسه به تاکید دین اسلام به بهداشت اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه بهداشت به عنوان یکی از مهمترین مطالب تاکید شده است باید طبق این گفته ها پیش رفت و الگو پذیری کرد تا بتوانیم بسیاری از این مشکلات را در این حوزه حل و فصل نمائیم.

دادستان شهرستان تکاب به مسئله آموزش مردم اشاره کرد و افزود: آموزش  و بالابردن سطح آگاهی مردم در مورد بیماریها و همچنین بهداشت فردی و عمومی از راههای مهم می باشد که در این راستا میتوان با استفاده از امام جماعت مساجد ، امام جمعه و مراسمات بسیج در آموزش مردم نقش بسزائی را ایفا کرد.

وی در مورد پرونده های بهداشتی و موارد مشابه نیز گفت: در اینگونه موارد ادارات در حد نوان و حیطه وظایف خود انجام وظیفه نمایند و در غیر اینصورت با ارسال پرونده های تخلفات بهداشتی که بهداشت فردی و عمومی را تحت الشعاع قرار دهد از طریق دادسرا برخورد جدی و قانونی انجام خواهد شد تا بتوانیم از تخلفات بهداشتی جلوگیری کنیم .

در ادامه جلسه کارشناسان مرکز بهداشت درخصوص نحوه کنترل بیماری التور و بیماریهای مشترک راهکارهای فنی را به حاضرین ارائه نمودند.خ

 

 


١٠:١٦ - شنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٥٧٦    /    تعداد نمایش : ١٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج