صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
اخبار > همکاری بین بخشی قابل تقدیر در کنترل بیماریCCHF


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت امور بهداشتی

همکاری بین بخشی قابل تقدیر در کنترل بیماریCCHF

 معاون امور بهداشتی دانشگاه با حضور رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه ، در راستای پیشگیری از انتقال احتمالی عامل بیماری، از سردخانه معین بازدید نمود.

معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در راستای ارتقاء سطح سلامتی آحاد جامعه،  به منظور پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده ویروسی کریمه کنگو در تعامل  و هماهنگی تنگاتنگ با ارگان های نظارتی پیگیر رعایت موازین بهداشتی و پیشگیری از بیماری مذکور میباشد.

 در همین راستا و بدنبال  تصمیمات متخذه در کار گروه سلامت و امنیت غذائی شهرستان ارومیه " که مقرر گردیده بود گوشت دام سبک و سنگین ذبح شده پس از طی فرآیند پیش سرد کن عرضه گردد"  معاون امور بهداشتی دانشگاه در مورخه بیست و سوم خرداد ماه با حضور رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه از سردخانه معین این امر مهم درپیشگیری از انتقال احتمالی عامل بیماری، بازدید نمودند.

در این بازدید که مدیر کل پشتیبانی امور دام استان و معاون سلامت دامپزشکی استان نیز حضور داشت  از محل سردخانه گوشت شهرستان ارومیه بازدید بعمل آمد. دکتر انتظارمهدی ضمن تشکراز هماهنگی های بین بخشی بعمل آمده در عملیاتی نمودن مصوبات کارگروه  توسط مرکز بهداشت شهرستان ارومیه ، از حمایت های حسنخانی فرماندار شهرستان و محسن پور مدیر کل پشتیبانی امور دام استان در این خصوص تشکر و قدردانی نمود.

دکتر انتظارمهدی از  پیش سردکن و نگهداری گوشت در سردخانه پس از ذبح بهداشتی در کشتارگاه به عنوان مهمترین عامل قطع زنجیره انتقال عامل بیماری یاد نموده و از مردم شریف استان رعایت موازین بهداشتی در خرید گوشت به شرح زیر را خواستار شد:

-          گوشت مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایید.

-          حصول اطمینان از کشتار و ذبح دام در کشتارگاه و تحت نظارت دامپزشکی( کنترل مهر دامپزشکی روی گوشت )

-          استفاده از وسایل حفاظت فردی ( پیش بند، دستکش، ماسک و... ) در هنگام فرآوری گوشت

-          عدم خریداری گوشت از مراکز غیر مجازو غیر بهداشتی و بین راهی.خ


 


٠٩:١٠ - جمعه ٢٦ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٥٧٠    /    تعداد نمایش : ١٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج