صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
اخبار > در طول سال 95: 168 هزار نفر مراجعه کننده به بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

در طول سال 95: 168 هزار نفر مراجعه کننده به بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد

در طول سال 95 حدود 168 هزار نفر به بخش اورژانس این بیمارستان مراجعه کرده اند.

رضایت بیمار از خدمات ارائه شده در بیمارستان یکی از مهمترین شاخص های اعتبار بخشی و کیفیت ارائه خدمات بخشهای مختلف بیمارستان می باشد.هدف نهایی بیمارستان ها ارتقاء کیفیت مراقبت های بالینی از بیماران و جلب رضایت آنان می باشد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اد گفت: در طول سال 95 حدود 168 هزار نفر به بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان مراجعه کرده اند، که از این تعداد حدود 142 هزار نفر در بخش درمانگاه اورژانس پذیرش و ویزیت شده اند و حدود 26 هزار نفر نیز به صورت اورژانسی پذیرش شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با مستقر شدن پرستار تریاژ و ویزیت بیماران اورژانسی توسط متخصص طب اورژانس پذیرش بیماران اورژانسی هدفمند و منظمتر از سال های ماقبل شده است.

وی خاطرنشان ساخت: بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد در طول این مدت به طور متوسط روزانه پذیرای بیش از 450 نفر بیمار بوده و برای بیماران خدمات درمانی از جمله ویزیت پزشک،سرم تراپی ،نوارقلب و ... و در صورت لزوم مشاوره توسط پزشکان متخصص مقیم و ماندگار انجام شده است.

دکتر مرزنگ گفت: فضای فعلی بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد دارای مساحت زیربنای 533 متر مربع بوده و دارای 11 تخت تریاژ برای بیماران تحت نظر در اورژانس می باشد که فضای فعلی جوابگوی نیاز های مراجعین عزیز نبوده و در اکثر مواقع با افزایش تعداد تخت ها به صورت غیر استاندارد بیماران اورژانسی مداوا می شوند.

وی اظهار داشت: در راستای طرح تحول سلامت از مرداد ماه  سال 95 عملیات احداث بخش اورژانس در دو مرحله  که در مرحله آغازین عملیات احداث سازه اسکلتی اورژانس به مساحت 2000 متر مربع  و اعتبار اولیه حدود 8 میلیارد ریال انجام شده و هماکنون این سازه به پیمانکار جدید جهت نازک کاری و زیبا سازی فضای اورژانس به ارزش 20 میلیارد ریال واگذار شده است.

وی در پایان خاطر نشان ساخت : با راه اندازی بخش اورژانس جدید مشکل کمبود تخت های تریاژ برای بیماران اورژانسی مرتفع می شود و بیماران در فضایی استاندارد و بهینه خدمات دریافت می کنند.

شایان ذکر است در حال حاضر بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد دارای 3 نفر پزشک متخصص طب اورژانس،9 نفر پزشک عمومی،حدود 70 نفر پرستار، 12 نفر منشی ،8 نیروی خدمات پشتیبانی می باشد که در 24 ساعت شبانه روز به بیماران و مراجعین خدمات درمانی ارائه می دهند.خ

 

 


١٤:٤٤ - دوشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٧٧٥    /    تعداد نمایش : ١٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج