صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
اخبار > هوشمندسازی زنجیره سرمای مرکز جامع سلامت در چایپاره


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش بابائی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره

هوشمندسازی زنجیره سرمای مرکز جامع سلامت در چایپاره

مسئول مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان چایپاره از هوشمندسازی یخچالها و زنجیره سرمای مرکز جامع سلامت شهرستان خبر داد.

فرجی در این خصوص گفت: دستگاههای هوشمند یخچالها، وسیله ای هستند که به راحتی کلیه تغییرات دمای یخچال و اطلاعاتی مثل خرابی و قطع برق را در قالب پیامک به تلفن همراه یا کامپیوتر فرد مسئول و مراقب ارسال می­کند. وی ضریب اطمینان بالا و اطلاع یابی در اسرع وقت از تغییرات یخچالها را از مزایای اصلی این دستگاهها نام برد.

وی افزود: در راستای برنامه گسترش ایمن سازی و با حمایت­های دانشگاه علوم پزشکی استان توانستیم این دستگاهها را در اسفندماه سالجاری خریداری و در چهار مرکز جامع سلامت شهری و روستایی شهرستان راه اندازی کنیم.

مسئول مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان چایپاره، کمبود نیروی انسانی جهت کنترل زنجیره سرما در ساعات غیراداری و کمبود بودجه جهت خریداری دستگاههای هوشمند برای خانه های بهداشت در روستاها را از چالش های برنامه زنجیره سرما در واحد مبارزه با بیماریها عنوان کرد.

گفتنی است: واکسن ها نسبت به حرارت و یخ زدگی حساس هستند بنابراین ضروریست در دمای مناسب نگهداری شود. این مواد بیولوژیک در صورتی که فاسد شوند می توانند منجر به عوارض ناخواسته انسانی گردند.

به مجموعه تجهيزات و امكاناتي كه موجب مي شود دماي واكسن از زمان توليد تا زمان مصرف حفظ شود و يا به عبارت ديگر به نظامي مركب از افراد و تجهيزات كه اطمينان مي دهد واكسن مؤثر به مصرف كننده برسد زنجيره سرما گفته مي شود.خ

 


١٢:١٠ - سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٣٤٣٢    /    تعداد نمایش : ١٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج