English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠٦ مهر ١٤٠١
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو:

91 بازرسی از داروخانه های سطح استان

دکتر لعیا صدیق راد مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده‌های دارویی معاونت غذا و دارو گفت:

دارو به عنوان یکی از مهم ترین اجزای تشخیص ،پیشگیری و درمان بیماری ها بکار می رود و بر همین اساس همیشه مجمو عه ای از فرآیندها بر تولید، واردات، نگهداری، توزیع و عرضه دارو جهت ایمنی و تضمین سلامت و کیفیت آن در کشورها حاکم است.

چنانچه دارو به نحو علمی و اصولی تولید، نگهداری، توزیع و به فروش رسانده نشود نه تنها در دستیابی به شاخص کمی و کیفی سلامت جامعه تاثیر نامطلوب می گذارد بلکه می تواند سبب بروز اختلالات و گرفتاری های جدی و تهدید کننده ای در جامعه گردد .

در همین راستا کارشناسان حوزه داروی معاونت غذا و دارو در طول یک هفته گذشته 91 بازرسی از داروخانه های سطح استان انجام داده اند که در این بازرسی های صورت گرفته 4مورد عدم حضور مسئول فنی و 1مورد گرانفروشی شناسایی شده که تذکرات لازم و اقدامات قانونی لازم با متخلفین صورت پذیرفته است.

 

دکتر صدیق راد در ادامه تأکید نمود:  مردم از طریق سامانه تلفنی 190 که مرکز پاسخگویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است می توانند  پیگیر کمبودهای دارویی، درخواست راهنمایی در خصوص اقلام دارویی و مسمومیت‌ها، رسیدگی به شکایات دارویی و عملکرد داروخانه‌ها همه‌روزه از ساعت 8 صبح لغایت 20 عصر باشند.

 


٠٩:٢٧ - چهارشنبه ٣٠ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٤٧١٠٨    /    تعداد نمایش : ١٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج