صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٠٢ مهر ١٣٩٧
اخبار > مدیریت تروما، کاهش مرگ و میر، استفاده بهینه از تجهیزات و حفظ زمان طلایی به نفع بیمار


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت امور درمان

مدیریت تروما، کاهش مرگ و میر، استفاده بهینه از تجهیزات و حفظ زمان طلایی به نفع بیمار

 کارگاه آموزشی PHTM (مدیریت مصدومین ترومایی) در ارومیه برگزار خواهد شد.

با توجه به درخواست برگزاری دوره کارگاه PHTM  (مدیریت پیش بیمارستانی تروما ) در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان توسط وزارت بهداشت و درمان اورژانس کشور، جلسه هماهنگی برای برگزاری این دوره هفدهم مهرماه در اتاق جلسات مرکز برگزار گردید.

بنا به گفته مسئول آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی، اولین دوره کارگاه PHTM در آبان ماه سال جاری در مرکز استان برگزار می گردد که در این کارگاه از حضور اساتید و مدرسین سرآمد و ممتاز استان استفاده خواهد شد، که سرفصل های مربوطه را طی 2 روز بصورت تئوری  و عملی تدریس خواهند نمود .

محمدنژاد اظهار داشت: مقرر است هر ماه یک دوره کارگاه PHTM در شهر ارومیه برگزار گردد و انتظار می رود با برگزاری این کارگاه ها نگرش پرسنل فوریتهای پزشکی نسبت به خدمات پیش بیمارستانی تروما برابر دستور العمل های نوین کشوری تغییر نماید.

دکتر باقر بهرامی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در این خصوص افزود: این کارگاه در راستای رویکرد تازه جهت مدیریت تروما، کاهش مرگ و میر، استفاده بهینه از تجهیزات و حفظ زمان طلایی به نفع بیمار، برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به استاندارد سازی خدمات اورژانس پیش بیمارستانی که در کاهش قابل توجه تلفات جاده ای تاثیر خواهد داشت، اظهار نمود: ارتقاء کیفیت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی می تواند میزان آسیب های ماندگار بیماری را نیز کاهش دهد. بنابراین سعی شده است که طی آموزش های مقرر شده در این کارگاهها، زمان استقرار در صحنه حادثه به حداقل رسانده شود و به محض تشخیص، بیمار با اقدامات لازم در صحنه و حین انتقال در داخل آمبولانس به بیمارستان منتقل گردد.

شایان ذکر است: با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده توسط واحد آموزش استان پیش بینی می شود تا پایان سالجاری 5 کارگاه تحت عنوان مذکور در دانشگاه برگزار شود.خ

 


٠٩:٢٣ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٠٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج