صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
اخبار > مصرف دخانیات کلید ورود به بزه ها و آسیبهای بعدی است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت:

مصرف دخانیات کلید ورود به بزه ها و آسیبهای بعدی است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در همایش دخانیات تهدیدی برای همه که 24 تیر ماه 1396 برگزار شد گفت: فردا مصادف با فتح اندولوس بدست مسلمانان در سال 92 هجری قمری است اما موضوع این است که چگونه مسلمانان بعد ها شکست خوردند ، که باید گفت آنها جوانان مسلمان و فاتح ما را در سرزمی نشان آلوده به مباحثی کردند که امروزه تحت عنوان آسیبها از آن یاد می شود . لذا اگر از جوانانمان مراقبت نکنیم و آنها بطرف آسیبها حرکت کنند که مواد دخانی نیز یکی از آن آسیبهاست می تواند فاتحان ما را به مغلوبین و شکست خوردگان تبدیل کند .

وی افزود : اگر بخواهیم موضوعی را در جامعه جا بیاندازیم و نهادینه کنیم باید هم حرکتهای ایجابی و هم صلبی داشته باشیم یعنی باید قانون ، مشوقها ، آموزشها ، آگاهی رسانی ها را داشته باشیم و در کنار آن تنبیه ها و جریمه ها را نیز داشته باشیم که در مبارزه با مواد دخانی نیز این موضوع باید لحاظ شود .

دکتر علیرضا رادفر در ادامه گفت : اگر بخواهیم به دخانیات نه بگوییم باید جامعه به این باور برسد یعنی همه آحاد جامعه باور داشته باشد که مصرف دخانیات مضر است و کلید ورود به بزه ها و آسیب های بعدی است .

این مقام مسئول تصریح کرد : کشور ما جزو معدود کشورهایی است که قانون منع مصرف دخانیات را دارد لذا با اجرای دقیق آن می توان به موفقیت دست یافت .

وی افزود : افزایش قیمت مواد دخانی و مالیات آن می تواند بازدارندگی را در این خصوص داشته باشد .

دکتر رادفر همچنین گفت : ممنوعیت تبلیغ ، ممنوعیت حمایتهای مالی از دخانیات ، کمک به ترک سیگار ، پایش سیاستهای پیشگیری و کنترل دخانیات در کنوانسیون جهانی مبارزه با مواد دخانی مورد توجه قرار گرفته است .

وی تاکید کرد : و همه این ها نیازمند عزم ملی ، همت عمومی و همگانی است .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی آستانداری آذربایجان غربی بر استفاده از توان روحانیون و منابر ، ظرفیت صدا و سیما ، سازمانهای مردم نهاد و آموزش و پرورش در مبارزه بر علیه مواد دخانی تاکید کرد و برای این امر انجام فعالیتهای مستمر آموزشی ، تبلیغی و آگاهی سازی را ضروری دانست . 

دکتر رادفر با اشاره به اینکه عمل  قانون منع استعمال دخانیات باید در اولویت دستگاه های اجرایی باشد، ادامه داد: مبارزه با استعمال دخانیات و کنترل این ماده مضر نیازمند اتحاد عمل مدیران دستگاه های اجرایی است و مدیران استان  باید در اجرای این قانون مصمم باشند.


١٤:٤١ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٨٧٧    /    تعداد نمایش : ١٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج