English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
دکتر آقازاده: ما معتقدیم که می توانیم / به همت و تلاش همکاران اعتقاد و اعتماد داریم / به سال جدید با امید و انگیزه بیشتری وارد شده ایم / ما همه متعلق به دانشگاه هستیم و در جهت اعتلای آن تلاش می کنیم


  چاپ        ارسال به دوست

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی:

ارومیه مهد پرستاری ایران است/تداوم زنجیره مراقبت از بالین تا منزل یکی از مهمترین برنامه های حوزه پرستاری است

 

دکتر میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه این کنگره در مصاحبه ای با پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا گفت:

ارومیه مهد پرستاری ایران است بطوریکه ما سال گذشته هم در مراسم یکصدمین سال تاسیس پرستاری در ارومیه شرکت کرده بودیم و این کنگره هم بنظر کنگره خوب و پر باری خواهد بود.

وی افزود: اگر پرستاری را مثل یک وسیله نقلیه در نظر بگیریم حرفه ای گرایی مثل یک آزاد راه و اتوبان می ماند که اگر وجود داشته باشد پرستاری بهتر و راحتتر به هدف خواهد رسید و استفاده از مهمانان خارجی بمنزله پربارتر کردن  و به منزله ساختن این آزاد راه است.

دکتر میرزا بیگی در پاسخ به سوال خبرنگار وب دا در خصوص برنامه های مورد نظر معاونت پرستاری وزارت برای بحث حرفه ای شدن گفت: مراقبتهای پرستاری یک رسالت است همانطوریکه در بهداشت و درمان توانمندسازی را داریم در ادامه بقیه مسئولیتهای پرستاری، مراقبتهای پرستاری را هم داریم که باید علمی تر، وسیع تر و گسترده تر باشد.

معاون پرستاری وزارت برگزاری دوره های تخصصی، دوره های توانمند سازی پرستاری، متناسب سازی مراقبت با نیاز مردم، متناسب سازی استانداردهای حرفه ای را در جهت داشتن مراقبت های پرستاری کامل و جامع ضروری ذکر کرد.

وی همچنین مدیریت کلان در نظام سلامت و حوزه مراقبت های پرستاری ، تصویب و عملیاتی شدن بیش از 25 سرفصل در برنامه اساسی، بازنگری در محتوای درسی، افزایش ظرفیت دانشگاهها، تقویت نیروی کمکی، افزایش کیفیت مراقبت های پرستاری، افزاش دسترسی مردم به مراقبت های پرستاری و مراقبتهای پرستاری ارزان و عادلانه را از برنامه های این حوزه در دولت یازدهم برشمرد.

دکتر میرزابیگی گسترش مراکز مراقبت های پرستاری در منزل، توسعه بندها و آئین نامه ها مثل تداوم زنجیره مراقبت از بالین تا منزل را از برنامه های مورد نظر دولت دوازدهم، دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

این مقام مسئول در پایان به تعداد مراکز مراقبت در منزل ( home care ) اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 1200 مجوز مرکز مراقبت در منزل صادر شده ولی تا رسیدن به هدف نهایی نیاز به 400 مرکز دیگر احساس می شود.

وی همچنین افزود: به ازای هر 50 هزار نفر جمعیت یک مرکز مراقبت در منزل وبه ازای هر 10 مرکز مراقبت به یک مرکز هاس پیس( hospice ) نیازداریم.

 


١٣:١٣ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٦٠٣    /    تعداد نمایش : ١٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج