English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠٦ مهر ١٤٠١
واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم و ملزوم هم هستند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

نیاز شهرستان مهاباد به دو پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی

این مطلب را مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد در آیین تجلیل از پرسنل نمونه فوریتهای پزشکی شهرستان مهاباد اعلام کرد.

با حضور مدیر شبکه و معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان، رییس مرکز بهداشت و مسئولین شبکه بهداشت و درمان، سازمان نظام پرستاری و همکاران شاغل در فوریتهای پزشکی از همکاران نمونه اورژانس 115 تقدیر به عمل آمد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: تاریخچه اورژانس 115 مهاباد در دارای قدمت طولانی می باشد استان آذربایجان غربی در سطح کشور جزو یکی از اولین استانهایی بود که اقدام به راه اندازی این پایگاه نمود و در سطح استان شهرستان مهاباد بعد از ارومیه و خوی به عنوان سومین شهرستان از نعمت اورژانس 115 در زمان مدیریت اینجانب به همت نیروهای ایثار گر در شهرستان مهاباد برخوردار شد.

دکتر حسینی بیان داشت: هم اکنون در سطح شهرستان مهاباد 8 پایگاه شهری و جاده ای داریم که وسعت جغرافیایی شهرستان و گستردگی شهر نیاز به یک پایگاه دیگر در سطح شهر را احساس می کند تا زمان رسیدن بر بالین بیماران به کمتر از نرم استاندارد کاهش یابد به همین خاطر از معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد تقاضامندیم با در نظر گرفتن دو زمین در منطقه اعلام شده جهت تسریع فرآیند احداث پایگاه شهری و ارائه خدمات بالینی به مصدومین و حادثه دیده گان اقدام نماییم.

دکتر پاکزاد معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان مهاباد در این مراسم افزود: کادر اورژانس 115 به عنوان یکی از اولین نیروهایی هستند که در خط مقدم  در هنگام وقوع حوادث بر بالین بیماران و مصدومین حاضر شده و به مداوای آنها می پردازند.

وی افزود: حضور اورژانس 115 در راه های مواصلاتی به شهرستان سبب یک امنیت خاطر برای مسافرین بوده یعنی اگر اورژانس پیش بیمارستانی در همان لحظات اولیه با حضور بر بالین بیماران و انجام اقدامات اورژانسی سبب هموار نمودن مسیر ارائه خدمات توسط کادر درمان می شود که این امر نشان دهنده اهمیت کاری این عزیزان به عنوان پیشگامان خط مقدم سلامت در شهرستان می باشد.

طاهر آریا مسئول فوریتهای پزشکی شهرستان مهاباد بیان داشت: بیش از 8 هزار ماموریت سالانه در اوژانس مهاباد ارائه می شود و روزانه300 تماس مردمی داریم.

وی افزود: شهرستان مهاباد درحال حاضر به دو پایگاه دیگر هم نیازدارد که امیدوارم با کمک مسولان احداث شود.

 

 


 


١٦:٤٣ - جمعه ١ مهر ١٤٠١    /    شماره : ٤٧١٥٠    /    تعداد نمایش : ١١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج